Svítidla se zářivkami

Fluorescenční lampa pro úsporu energie

Mohl by dokonce před třiceti lety, majitel standardního bytu je doufal, že to bude volba světelného zdroje, a že bude moci zanedbávat obvyklou žhavé?! Zářivky Fluorescent není to tak dávno přestal být spotřebiteli vnímána jako jediný úřad, lidé se začali vzdalovat od stereotypu že teplé žluté světlo - to je za domem, a chladné bílé - office only možnost.

A moderní lampy se zářivkami mají slušné spektrum - výběr barev je tak široký, jaký spotřebitel potřebuje. Chcete-li být vedeni v barevné (lehké) stupnici lamp, každý může za písmenem označit:

 • LB - bílé světlo;
 • LD - denní čas;
 • LE - přirozené;
 • LHB - studená;
 • LTB - teplé.

Barevné zářivky se používají k osvětlení pouliční reklamy, a zde barevná schéma nemá žádné omezení.

Světelný rozsah zářivek

Pro dům, pro zahradu, pro kancelář

Svítidla se zářivkovými žárovkami - univerzálními zařízeními, která mohou být použita ve velkých i malých bytech, ve výrobních halách, v kancelářských budovách a jako venkovní lampy.

A nechat moderní design krajiny se spíše přiklání k vybavení zahrady a dvorku oblast lampy, které fungují na solární energii, dlouhotrvající fluorescenční žárovky na podporu nebyl zrušen, a pravděpodobně nebude zrušit. To je jedna věc - málo světla v blízkosti kolejí, na terase nebo přímo na alpské kopce a něco zcela jiného - dostatečné proudění měkkého non-rušivé světlo z pouliční lampy.

Světelné cesty v zahradě

Svítidla pro domácnost

Zařízení je vybaveno vysoce kvalitním, dlouhotrvajícím a hospodárným osvětlením, které nabízí zákazníkům širokou škálu moderních svítidel:

 • Nadstavec - pro montáž na omítnuté a sádrokartonové povrchy;
 • vestavěný - pro montáž do stojanu, závěsného a napínacího stropu;
 • Reechnye - navržený speciálně pro konstrukce racku a pastorku;
 • bod - pro osvětlení malého prostoru.

Zářivkové osvětlení kuchyní

Svítidla kancelářská

Kancelářské lampy se příliš neliší od domova, ale jak v kancelářích tvoří více než namáhat oči číst text v papírové i elektronické verzi, odborníci radí použít světlo zářivek 4x18, jejichž výkon umožňuje, abyste se cítili pohodlně a zachránit zrak.

Pro použití kabinetu je optimální:

 1. Rastrové osvětlení - tento typ svítidel je umístěn na místě jedné z částí zavěšeného stropu a je vybaven difuzní mřížkou.
 2. Bodové a zapuštěné svítidla lze také použít s plným právem pro kanceláře.

Kancelářské zářivky

Svítidla pro průmyslové obchody

Pro práci ve velkých továrnách nebo továrnách je určitá atmosféra, ne vždy pozitivní - zvýšená prašnost nebo vlhkost, pohyb větších strojů nebo dostupnost celkového vybavení.

Pro osvětlení prostorných a velkých obchodů je třeba použít:

 • závěsné stropní svítidla pro místnosti s vysokými stropy, které se liší způsobem montáže - jsou montovány s nastavitelnými výškovými kabely.

Důležité při výběru svítidel pro průmysl, jejich vlastnosti z hlediska ochrany proti prachu a vlhkosti (od IP54 do IP65).

Průmyslové zářivkové svítidla

Street Lighting

Odborníci nazývají zářivky nejvíce spolehlivým typem pouličního osvětlení. Světelný tok zářivkových svítilen se neliší od výkonu žárovkových svítilen, avšak výkon zdroje světla je velmi odlišný.

Takže žárovka o výkonu 200 W dává proud 2500 lm a přesně to stejné množství světla dostáváme od zářivky 60-80 W.

 • Vysokotlaké lampy slouží k osvětlení městských ulic;
 • lampy s nízkým tlakem - pro osobní pozemky.

Bazén podsvícení

Co jsou dobré?

První věc, kterou spotřebitel věnuje pozornost při hodnocení osvětlovacího zařízení, je pohodlí osvětlení a úsporné využití energie. Tyto dva parametrické svítidla se stropními zářivkami dodržují ideálně. Kromě toho tyto svítilny:

 • odolné, schopné plynule fungovat po dobu 20 000 hodin a to není limit, již byly vyvinuty návrhy, které fungují po dobu 40 000 hodin;
 • vysoce efektivní (příklad shody se světelným tokem viz výše);
 • moderní a pohodlné, prezentované v různých formách a velikostech;
 • harmonický v každém interiéru;
 • chráněn před vniknutím prachu a vlhkosti;
 • může potlačit rádiové vlny.

Osvětlení koupelí a saun

Pro zákazníky, kteří mají v úmyslu nahradit několik žárovek v koupelně, samostatné radu: dávat pozor na dual-lampy svítidla fluorescens strop 2h36, jsou vybaveny maximální ochranu před vlhkostí, jako je využití krytého bazénu, sauny, koupele.

Nevýhody, které byste si měli být vědomi

Žárovka nelze koupit za penny a za několik desítek rublů. Vysoká cena výrobku je první z nedostatků, které poněkud chladí zákazníkovu nadšení. Existují další nevýhody, které musí každý potenciální kupující jednoduše vědět:

 • zapnutí lampy trvá několik minut;
 • omezený teplotní režim - lampy nefungují při teplotách pod -250;
 • časté selhání spouštěče pro zářivky;
 • nemožnost častého zapínání a vypínání (to je prakticky možné, ale z takových činností se životnost lampy zkracuje);
 • lampa nevyvolává velmi příjemný nízký zvuk;
 • přítomnost sloučenin rtuti v lampě;
 • speciální likvidace po skončení životnosti.

Nuance spojení

Přímé připojení k elektrické síti pro tyto lampy je kontraindikováno: jejich negativní odpor (čím větší proud prochází lampou, tím více ztrácí odpor), vyžaduje připojení přes předřadník.

Odpor jako předřadník nebude fungovat, protože ztratí hodně energie, ale kondenzátor nebo induktor je přijatelnou volbou.

Pokud jste "zralí" pro nákup

Nyní koupit žárovku je ekvivalentní procesu nákupu krávy v 18. století. A to - bez jakékoliv ironie. Přístroj, i když je malý, ale koupí ho po mnoho let, a že bezpečně sloužil přidělený čas, musí být správně zvolen. Ano, a cena ... To není medová malička pro sovětskou žárovku v hosotdelu, částka je impozantní a házení peněz je tak nepravděpodobné, že je někdo připraven.

Zářivka pro pěstování rostlin a květin

Za prvé, spotřebitel musí rozhodnout, na které místnosti si koupí svítidla se zářivkami. Všechno je důležité: oblast, výška stropů, vlhkost, prašnost, účel místnosti.

Zkontrolujte značení svítidel (je uvedeno na krabici): jedna z nich je určena pro komplexní mikroklima, ostatní - pro provoz pouze za příznivých podmínek, třetí - pro místnosti s vysokou vlhkostí.

Nepřehánějte tyto nuance, nejsou tak malé, jak se zdá. Ale nekupujte žárovky pro obývací pokoj s nejvyššími ochrannými poměry - v této místnosti nic nepotřebují.

Při výběru, v úvahu nejen design, ale také fyzikální parametry osvětlovacích zařízení a vždy mít představu o tom, k jakému účelu je potřeba osvětlení: studovat a pracovat, pro příjemnou večeři s rodinou nebo pro nanášení make-up před zrcadlem. Každý z těchto případů zahrnuje různé příkonem.

Připojení zářivek

Zóna příliš jasného světla chce co nejdříve odejít - je to nepříjemné. Měkký nenápadný proud světla byl vždy spojen s domovem, rodinou, polomítkem - intimním světlem, vhodným pro ložnice.

Dobře zvažovaný přístup k výběru zdroje světla není jen triviální instruktáž. Komfort vašeho bydliště závisí na tom. Nemáte-li předem plánovat umístění příslušenství, neznámo zůstane jejich optimální silou a chyby v umístění jsou možné.

Rozložení světla zářivek je odlišné:

 • přímá projekce - svítí pouze v jednom směru, je vhodná pro umístění nad toaletním stolkem nebo zrcadlem v koupelně, aby osvětlovala určitou oblast (pro tento účel často používá svítilnu s osvětlením);
 • rozptýlené záření - směr paprsků jde v různých směrech od světelného zdroje, návrháři používají takové lampy k vytvoření společného světla v místnosti;
 • kombinované záření - na stropě jsou instalovány dva druhy svítidel: díky přímému a rozptýlenému záření lze dosáhnout stejnoměrnosti osvětlení touto volbou s větším počtem svítidel s přímým projektem paprsků.

Síla zářivek

Že lampa nebude bzučet

Charakteristickým rysem starodávných lamp pro denní světlo byla jejich nepříjemná a poměrně hlasná bzučení, z níž se stýkali pracovníci v kancelářích a institucích. Proto v podnikání a doma upřednostňovali, aby nepoužívali světelné zářivkové stropní lampičky - věřili, že čím více svítidel, tím silnější je hluk.

Buzz zůstává v některých nových svítidlech středního cenového segmentu (to je zmíněno v části o nedostatcích osvětlovacích zařízení).

Použití spouštěcích jednotek pro pokročilé vzorky eliminuje nutnost bzučení, blikání a šum při spuštění.

"Tiché" lampy získaly především popularitu mezi zaměstnavateli a řediteli škol, neboť by mohli sjednotit svůj hlavní sen: vysoce kvalitní osvětlení + vysoká produktivita práce.

Kromě toho, že se obyvatelé kanceláří zbavili posedlého bzučení osvětlovacích zařízení, poskytli s sebou jednotné osvětlení co nejblíže přirozenému světlu. A teď, v práci i ve škole, stejně jako doma, jejich uši a oči odpočívají - jak to má být.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

14 − 5 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: