Jak zvolit ultrazvukový zvlhčovač vzduchu

Ultrazvukové zvlhčovače

Dnes nejúčinnějšími zařízeními pro zvlhčování vzduchu jsou ultrazvukové přístroje. Jsou schopny udržovat optimální vlhkost v místnosti a vytvářet nejpohodlnější mikroklima. V tomto článku se budeme zabývat všemi výhodami a nevýhodami ultrazvukových zvlhčovačů vzduchu, stejně jako jejich nuance.

Pro lidi žijící ve velkých městech a megacities je otázka ekologie velmi akutní. Koneckonců, vzduch, který dýcháme, ovlivňuje nejen pohodlí života, ale také zdraví a pohodu obecně. Zvláště důležitá role ovzduší hraje pro rodiny s malými dětmi.

V zimě, kdy topná zařízení pracují v bytech v plné kapacitě, je další problém spojen s problémem špatné ekologie: vlhkost vzduchu se snižuje. Proto se mnoho rodin uchýlí k nákupu ultrazvukových zvlhčovačů.

Ultrazvukový zvlhčovač je lepší

Velkým plusem zařízení je, že jeho funkce nejsou omezeny na zvlhčení vzduchu. Zařízení navíc čistí a absorbuje z prachu. Aplikace UUV je velmi jednoduchá a dokonce vám umožňuje nastavit požadovanou úroveň vlhkosti v závislosti na ročním období.

Princip funkce zařízení

Každý ultrazvukový zvlhčovač vzduchu má uvnitř speciální membránu (tkaninu) oscilující na určité ultrazvukové frekvenci. Když je zařízení zapnuto, zařízení sprejuje vodu a rozbíjí je na malé částice (v podstatě je přeměňuje na proud studené páry).

Když je vzduch zvlhčen do požadovaného stavu, přístroj se přepne do režimu spánku (samostatný režim).

Ultrazvukový zvlhčovač v místnosti

Pokud spotřebič vyčerpá vodu, zvlhčovač signalizuje, že je třeba jej naplnit. Pokud jde o životnost výměnné kazety, závisí to na stavu vody a okolního vzduchu. Průměrná kazeta je od 70 do 140 dnů.

Výhody a nevýhody ultrazvukových zvlhčovačů vzduchu

Nepochybná výhoda zařízení zahrnuje následující vlastnosti:

  • přítomnost ionizační funkce;
  • snímač pro záznam, sledování a měření vlhkosti;
  • dostatečná ekonomika;
  • téměř úplná tichost;
  • možnost instalace nádrže o objemu až 6 litrů;
  • kompaktnost;
  • možnost autonomní práce;
  • dostupnost výměnných kazet.

Když hovoříme o nevýhodách ultrazvukového zvlhčovače vzduchu, nejvíce zřejmý je bílý povlak, který může zanechat vodní páru. Je zvláště patrné u dřevěného nábytku. Takový účinek může znamenat příliš nízkou kvalitu vody. Obvykle, když je voda vyměněna, problém zmizí.

Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu pro dítě

UWV škoda: pravda nebo mýtus?

Škodlivost používání ultrazvukových zvlhčovačů vzduchu je předmětem četných diskusí, při nichž se neúčastnil pouze líný. Mají tyto útoky dobrý důvod? Částečně ano.

Prvním rizikovým faktorem je použití CCM v místnosti, kde trpí alergie. Prach, absorbovaný během provozu zařízení, může být inhalován osobou a vyvolat zhoršení alergií. Také se nedoporučuje používat zařízení pro osoby trpící bronchiálním astmatem. Nicméně, když časté změny náplně (např., 2-3 krát častěji položeny), jako negativní účinek je značně snížena, a v důsledku použití zařízení s výše uvedených onemocnění u lidí se stane platnou.

Další nevýhodou, kterou uživatelé zaznamenali, je závažnost zvlhčeného vzduchu, který způsobuje suchý kašel. Takový problém však lze eliminovat použitím lepší vody nebo vody s dvěma nebo třemi úrovněmi čištění.

Zvolili jsme zařízení pro zvlhčování vzduchu

Než si koupíte správný ultrazvukový zvlhčovač, musíte vzít tajemství správné volby.

Za prvé, měli byste věnovat pozornost rozsahu zvlhčovače a porovnat jej s plochou místnosti. V opačném případě riskujete přeplatku zakoupením příliš výkonného zařízení.

Ultrazvukový zvlhčovač

Poté musíte zvážit nádrž. V takovém případě musíte také vyjít z prostoru místnosti. Nemusíš příliš často nalévat čerstvou vodu a nebude to stagnovat?

Po prozkoumání všech parametrů můžete jednoduše zvolit zvlhčovač, který splňuje vaše požadavky.

I při zvážení některých nedostatků zařízení se odborníci domnívají, že je to stále nutné. Nadměrně suchý vzduch negativně ovlivňuje stav pokožky a srsti. Ale je to u dospělých, zejména dětí, které trpí suchým vzduchem. Sliznice nosu u dětí je mnohem citlivější, takže zařízení pro zvlhčování vzduchu je vynikající prevencí nosohltanu. Pokud se vám nepodařilo koupit ultrazvukový zvlhčovač, přesvědčí vás lékaři a spokojení uživatelé.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

1 + 2 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: