Jak správně vypočítat platbu za teplou vodu?

S příchodem chladného počasí se mnoho Rusů obává, jak zaplatit za služby. Například, naJak vypočítat teplou vodu a jak pravidelně byste měli platit za tyto služby. Abychom mohli zodpovědět všechny tyto otázky, je třeba nejprve objasnit, zda byl v tomto bytě instalován vodoměr. Pokud je měřič nainstalován, výpočet se provádí podle určitého schématu.

První věc, kterou je třeba udělat, je podívat se na potvrzení o bydlení a komunálních službách, které přišlo minulý měsíc. V tomto dokumentu je nutné najít sloupec, který zobrazuje spotřebu vody za poslední měsíc, potřebujeme čísla s ukazateli na konci posledního vykazovaného období.

Teplá voda

První věc, kterou je třeba udělat, je podívat se na doklad o příjmu za služby, které se objevily minulý měsíc

Po vyjmutí těchto poznámek je třeba je vložit do nového dokumentu. V tomto případě mluvíme o potvrzení o zaplacení užitkových služeb pro příští účetní období. Jak můžete vidět, odpovědi na otázky, jak vypočítat náklady na teplou vodu na měřiči, jak zjistit jeho spotřebu, jsou poměrně jednoduché. Je třeba odečíst všechny měření hustoměru včas a správně.

Mimochodem, mnoho samotných správcovských společností zadává výše uvedené informace do platebního dokladu. V takovém případě nemusíte hledat data ve starých dokladech. Také je třeba si uvědomit, že v situacích, kdy byl vodoměr instalován a je to první indikace, budou předchozí hodnoty nulami.

Čítače teplá a studené vody
Počáteční čtení některých moderních čítačů nemusí obsahovat nuly, ale některé další čísla

Přesto by bylo žádoucí specifikovat, že počáteční indikace některých moderních čítačů mohou obsahovat nulu a žádné jiné číslice. V tomto případě je nutné ponechat přesně tyto údaje v potvrzení ve sloupci, kde je nutné uvést předchozí údaje.

Proces vyhledávání předchozích měření je velmi důležitý, pokud potřebujete porozumět otázce, jak vypočítat teplou vodu měřičem. Bez těchto údajů nebude možné v tomto vykazovaném období správně vypočítat, kolik kubických metrů vody bylo použito.

Jak správně vzít čtení?

Předtím než začnete studovat otázku, jak vypočítat náklady na teplou vodu, měli byste se naučit, jak odečítat údaje z vodoměru.

Počítadlo čtení
Označení na pultu

Téměř všechny moderní měřiče mají stupnici s minimálně 8 číslicemi. První 5 z nich je černá, ale druhá 5 je červená.

Důležité

Je důležité si uvědomit, že v potvrzení jsou zobrazeny pouze první tři číslice, které jsou černé. Protože se jedná o údaje o krychlových metrech a pro ně je vypočítána cena vody. Ale ty údaje, které jsou namalovány červeně, jsou litry. Nemusí být uvedeno v potvrzeních. Přestože tyto údaje poskytují příležitost posoudit, kolik litrů vody spotřebuje určitá rodina za určité vykazované období. Dá se tedy pochopit, zda stojí za záchranu dané věci nebo zda jsou výdaje v mezích normy. A samozřejmě můžete určit, kolik vody se vynaloží na procedury v lázni a kolik je třeba umýt nádobí a tak dále.

Odčítání měřiče
Je důležité si uvědomit, že na potvrzení jsou zobrazeny pouze první tři číslice, které jsou černé

Abyste správně porozuměli, jak vypočítat tarif za teplou vodu, měli byste vědět, na který den v měsíci jsou odečteny hodnoty tohoto zařízení. Zde je třeba si uvědomit, že údaje o vodoměru by měly být odebrány na konci každého vykazovaného období, poté je třeba je předat příslušnému orgánu. To lze provést telefonicky nebo prostřednictvím internetu.

K poznámce! Mělo by se pamatovat na to, že vždy uvádějte údaje na začátku vykazovaného období (tj. Ty, které byly pořízeny v předchozím měsíci) a na konci (to jsou ty, které jsou nyní natočeny).

Toto nařízení je předepsáno ve vyhlášce vlády Ruské federace ze dne 06.05.2011, jejíž počet je 354.

Jak správně vypočítat službu?

Není žádným tajemstvím, že se legislativa naší země neustále mění, v této souvislosti se občané začínají obávat o otázku, jak vypočítat horkou vodu nebo jakoukoli jinou obecní výdaj.

Mluvíme-li konkrétně o vodě, je třeba vzít v úvahu skutečnost, že platba se skládá z určitých podmínek:

 • indikátory vodoměru, který je v místnosti a řídí tok studené vody;
 • indikátory, které ukazují tok teplé vody v daném bytě;
 • ukazatele zařízení, které vypočítají spotřebu studené vody všech nájemníků;
 • počítadlo dat, které řídí spotřebu nájemníků doma, je instalováno v suterénu domu;
 • podíl konkrétního bytu na celkových výdajích;
 • který odpovídá konkrétnímu bytu v tomto domě.

Předposlední ukazatel je nejvíce nepochopitelný, i když ve skutečnosti je vše docela přístupné. Bere se v úvahu, když je určena částka zdroje, která byla vynaložena vůbec. To se také nazývá "potřeby společného domu". Toto mimochodem se týká posledního ukazatele, ale počítá se po výpočtu obecných potřeb domů.

Výpočet horké vody
Výpočet spotřeby teplé vody

Pokud jde o první dva ukazatele, jsou zcela srozumitelné. Ty závisí na samotných nájemcích, protože si člověk může vybrat, zda ušetří spotřebu určitého zdroje nebo ne. Ale v ostatních případech vše závisí na tom, jak často se provádí mokré čištění u vchodu do domu, na množství úniků stoupání a tak dále.

Nejhorší v tomto systému výpočtů je, že téměř každá část obecného domu potřebuje fiktivní. Koneckonců, v každém domě jsou nájemníci, kteří nesprávně uvádějí své individuální ukazatele, nebo například jedna osoba je registrována ve svém bytě a pět žije. Poté se obecné potřeby vypočítaly na základě toho, že v bytě 5 žijí 3, nikoliv 1. V takovém případě by všichni ostatní museli zaplatit o něco méně. Jak je vidět, otázka, jak vypočítat horkou vodu, je třeba ještě důkladně studovat.

Proto se naši úředníci stále snaží zjistit, jak vypočítat poplatek za teplou vodu a jaký mechanismus by byl nejúspěšnější.

Provádějí stejné tarify?

Po ptát, jak vypočítat horkou vodu na pult a na kterých záleží jízdné bylo trochu jasná potřeba pochopit, kde vzít tyto stejné údaje o náklady na jeden metr krychlový vody.

Spotřeba horké vody
Pro hospodárnost byste měli kohout vždy dotáhnout, pokud v tuto chvíli není nutné používat vodu

Chcete-li to udělat, prostě jděte na stránky správcovské společnosti nebo stačí zavolat. Takové informace jsou také obsaženy v potvrzení, které je k dispozici každému nájemci.

Po nalezení těchto údajů byste měli vypočítat náklady na vynaložené krychlové metry zdroje. Dále vypočítat platbu za teplou vodu je poměrně jednoduché, je to přesně jako u všech ostatních zdrojů. Je nutné, aby se vynaložilo množství vynaložených krychlových metrů a vynásobeno určitým tarifem.

Je třeba poznamenat, že dnes existuje mnoho způsobů, jak ušetřit spotřebu horké vody, a tím snížit náklady na její zaplacení. Chcete-li to udělat, můžete použít speciální trysky na kohoutku, pomohou tolik vody k rozstřiku vody a sledování výkonové hlavy. Také byste měli otevřít vodovodní ventil není nade vší silou, takže jet půjde pod menším tlakem, ale voda není rozptýlí ve všech směrech. A samozřejmě, vždy byste měli kohout zkusit, pokud v tuto chvíli nepotřebujete používat vodu. Řekněme, že když člověk čistí zuby nebo umýt si vlasy (při mydlit hlava nebo rozmazaný kartáček pod tekoucí vodou lze uzavřít).

Všechny tyto tipy pomohou snížit náklady na placení za teplá nebo studená voda, čímž pomůže správně vypočítat spotřebu teplé vody.

Rozdíl mezi výpočtem horké a studené vody

Už jsme mluvili o tom, jak správně vypočítat horkou vodu. Teď musíme diskutovat o tom, jak se vypočítá studený zdroj.

Společný dům potřebuje
Poplatek za úklid

Musíme okamžitě říci, že tato hodnota je vypočítána trochu odlišným schématem a mimochodem je to komplikovanější. Zde se používají speciální vzorce, které jsou pro obyčejné občany obtížné, takže nemusí být uvedeny v tomto článku. Stačí uvést indikátory, které se v tomto výpočtu používají. Jedná se o:

 • počet krychlových metrů studené vody, který byl vynaložen na stanovené časové období;
 • ukazatele vodoměru, který je instalován na domě a zobrazuje obecná data;
 • stále brát v úvahu množství horké vody, které bylo vynaloženo v daném vykazovaném období konkrétním bytem;
 • indikátory teploměru instalovaného v domě;
 • celková plocha domu;
 • oblasti konkrétního bytu.

Samozřejmě, že v tomto vzorci, jako v tom, ve kterém je zohledněna spotřeba horké vody, existuje mnoho nedostatků. Vzhledem k tomu, že záznamy jsou vyrobeny ukazatele obschedomovye, je obtížné řídit, kde šla do rozdílu mezi individuálním výkonem všech nájemníků a těchto údajů, které byly odebrány z vodoměru, který je instalován na domě. Možná to všechno opravdu je, a veškerá tato voda šla k čištění vchodu. Ale v této malé víře. Samozřejmě, tam jsou nájemníci, kteří podvádějí stát a dát nepravdivé údaje, ale tam jsou chyby v práci samotné potrubního systému (kanalizace většina domů jsou staré a mohou pokračovat, takže voda nikam nevede).

Faktura za platbu
Poplatek za teplou vodu

Dlouhou dobu naše vláda přemýšlela o tom, jak správně vypočítat horkou a studenou vodu a jak zlepšit stávající mechanismus.

Například v roce 2013 naše vláda dospěla k závěru, že je nutné stanovit standardní pravidla pro potřeby obschedomovye a že tyto údaje jsou brány v potaz při výpočtu jsou náklady na jeden metr krychlový vody. To pomohlo trochu omezit horlivost našich řídících společností a pomáhat občanům země. Tyto údaje můžete zjistit v správcovské společnosti. Platí to však pouze v případě, že nájemci uzavřeli smlouvu se správcovskou společností. Pokud se jedná o Vodokanal, pak v každé lokalitě bude nastavena vlastní pevná minimální platba. Například přeplatky v tomto vykazovaném období mohou pokrývat náklady v příštím období.

Jak můžete vidět, existuje celá schéma, která vysvětluje, jak vypočítat vytápění teplé vody nebo jak vypočítat, kolik zaplatíte za spotřebu studené vody.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 81 = 83

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: