Jak odmítnout centralizovanou teplou vodu?

Horká voda je jednou z přínosů civilizace. Ale, bohužel, obyvatelé měst často čelí skutečnosti, že takový, který je skutečně horký, je těžké ho nazývat.

Mnoho lidí se to vyrovnává, nechce konflikty a jednání s manažerskými společnostmi, komunálními službami, někdo čeká na zlepšení. Ale každým rokem stále více občanů chtěl radikálně změnit situaci, začal uvažovat o tom, jak opouštět horkou vodu, což by bylo správnější nazývat se teplým, aby nedošlo k zaplacení dostatečně velkých peněz za nedostatek služeb.

Centrální zásobování vodou

Horká voda patří k jedné z výhod civilizace

Používání horké centralizované dodávky vody se stává pro mnohé nejen drahé, ale i nepřiměřené podnikání. Koneckonců, nejčastěji teplota kapaliny tečející z kohoutku s červeným štítkem nezvyšuje nad 40 stupňů. A pokud si pamatujete pravidelné odstávky (pro které po celé léto, pro které po dobu dvou týdnů) během opravy, je účelnost služby ještě více pochybné.

Teplá voda
Nejčastěji se teplota kapaliny tečející z kohoutku s červeným štítkem nezvyšuje nad 40 stupňů

Takže myslící nájemci hledají alternativu, jak si obstarat skutečnou vroucí vodu. A najdou ... v jednotlivých ohřívačů vody, pracující z elektřiny nebo plynu, objevující nejjednodušší způsob instalace, vázání téměř kdekoli v bytě, v jakékoliv fázi oprav a dokončovacích prací. Zvažme tuto možnost postupně.

Horká voda se změnila na teplou: co dělat?

Pokud nejste spokojeni s kvalitou služby, odpověď na otázku, jak odmítnout horkou vodu, se vejde do 5 standardních kroků:

  • učinit vědomé rozhodnutí odmítnout centralizovanou horkou vodu;
  • apelovat v bytové a komunální služby nebo ESO s prohlášením o odstavení horké vody, zjistit technickou proveditelnost;
Aplikace v bytové a komunální službě
Aplikovat na bydlení nebo veřejné služby s aplikací k vypnutí horké vody, zjistit technické možnosti
  • pokud existuje možnost výběru a nákupu vhodného modelu ohřívače vody, jeho instalace, páskování;
  • Přemýšlení o instalaci zástrček, těsnicích smyček;
Volání instalatéra
Volání klempířů pro utěsnění pahýlů
  • volající technici a inspektory, kteří budou instalovat, utěsnit stuby, vypracují zákon.

Teď víte, jak se vzdát teplé vody místo horké vody. Algoritmus akcí lze v každém konkrétním případě mírně změnit. Ale hlavní věc tady je ještě život bez "státní" horké vody, protože teď budete zodpovědný za jeho vlastnictví v bytě.

Život po výletu v číslech: zaplatí se kotel?

Pro výpočty si vezmeme obyčejnou rodinu čtyř lidí, které denně potřebují asi 500 litrů strmé vařící vody. Při výběru topení existují dvě možnosti: kumulativní nebo tekoucí. 500 litrů tekoucí vody lze ohřát na výkon 6,5 kilowattů. Kumulativní kapacita až 120 litrů se bude vyrovnávat se svým úkolem o kapacitě 3 kilowatty.

Pozor prosím! Akumulátor je levnější - od 10 do 20 tisíc rublů a instalace je mnohem jednodušší.

Průtokový ohřívač stojí od 15 do 30 tisíc plus další výdaje na instalaci asi 4 tisíc rublů.

Kotle
Úložné zařízení o průměrné kapacitě 2 kilowatty zahřeje 120 litrů po dobu dvou hodin

Proč je to obtížnější instalovat? Protože jeho výkon je vyšší než 3 kilowatty a potřebuje samostatný kabel, ochrannou zem, vypnutí. Samotný akumulátor má vlastní stroj diferenciálního typu a zásuvku instalovanou na osobní ochranné skupině. A tyto výdaje nejsou více než 1400 rublů. Oba typy zařízení jsou rovnoměrně vázány. Rozřezávají se do systému dodávání studené vody. K tomu potřebujeme uzavírací ventil a potrubí (6-8 metrů), což bude stát 3 000 rublů. Celkem: skladovací kotel (nákup + instalace) - 30 400 rublů, průtokový ohřívač - 35 500. Nyní, když víme, jak opouštět horkou vodu a počáteční náklady na selhání, zaměříme se na návratnost.

Úložné zařízení o průměrné kapacitě 2 kilowatty zahřeje 120 litrů po dobu dvou hodin. Jednoduchými výpočty je jasné, že pro jeden krychlový metr bude potřebovat o něco více než 33 kilowattů za hodinu. Proto je pro splacení nutné, aby cena elektřiny činila asi 2 rubla. 70 kopecks. Zde si mnozí budou pamatovat na to, že se do ohřevu vody zapojí. Avšak spotřeba energie v těchto okamžicích je více než zanedbatelná, takže není vhodné je zvažovat.

Výpočet návratnosti kotle
Průtokový kotel se ohřívá v hodině 180 litrů a vynakládá na něj 8 kilowattů

Kapacita toku tekoucího zařízení činí 3 litry vroucí vody za minutu. V jednu hodinu ohřívá 180 litrů a utrácí na něm 8 kilowattů. To znamená, že bude potřebovat více elektrické energie o 30%. Při analýze výše uvedených věcí mnozí pochopili, že zde bude levnější topné zařízení s plynem. Za prvé, takové jednotky jsou několikrát levnější než elektrické jednotky o kapacitě 24 kilowattů. Ohřívají (v průtokovém režimu) 14 litrů za minutu na teplotu 80 stupňů, přičemž míjí 3 cu. m plynu, což je levnější než elektřina. Proto máte větší štěstí pro ty, kteří mají plyn v domě.

Jaký je preferovaný ohřívač vody?

Nyní víte, že hlavní odpovědí na otázku, co to znamená odmítnout horkou vodu, je koupit ohřívač. Víte, že mohou být elektrické (kumulativní, tekoucí), plynové a znáte všechny náklady na jejich pořízení, instalaci. Která zařízení je vhodnější? Jistě, plyn, pokud je dům připojen k tomuto zdroji.

Dávejte pozor! Měsíční náklady na teplou vodu "na plyn" jsou asi 500 rublů. s dobrým tlakem a stabilní teplotou.

Bohužel elektrická zařízení nejsou schopny takových "výkonů". A pokud dům není zplyňován? Pak musíte myslet na to. Přeplatky budou zde významné, ale ušetříte si tím, že vyberete ohřívač levnějšího modelu.

Výběr kotle
Měsíční náklady na teplou vodu "na plyn" jsou asi 500 rublů. s dobrým tlakem a stabilní teplotou

A teď ještě pár číslic. Večerní a noční tarify za elektrickou energii, protože v tomto okamžiku se spotřebuje nejvíce, za jeden kilowatt - mírně více než 4 rublů a 1,5 rublů. Proto za den na kilowatt za provoz kotle zaplatíte asi 2 rubla. A taková cena je srovnatelná s cenou centralizované dodávky horké vody. Proto, když jste začali chápat problém, jak odmítnout horkou vodu, pochopíte, že elektrický spotřebič vás nebude stát víc než "stát". Díky tomu, že správně nainstalovaný kotel nebo ohřívač, bude trvat bezpečně po mnoho let.

Měli byste si stále vybrat zásobník s velkým objemem (více než 100 litrů). Připojte jej přes časovač. Toto zařízení se vyplatí do 3 let. Průtok - za 5-7 let.

Důležité! Pokud není voda dostatečně zahřátá, návratnost se stane rychleji, protože spotřeba bude několikanásobně nižší.

Intenzita instalace

Málokdo ví, že v koupelnách nelze instalovat skladovací kotel. Togo vyžaduje technologii elektrické bezpečnosti. Proto je lepší instalovat pohon na toaletu, tekoucí jednotka je v kuchyni, a to v jednom z výklenků náhlavní soupravy. A na toaletě a v kuchyni jsou potrubí studené / horké vody, takže bude snadné havarovat, a to i pomocí odpaliště (kde se nachází dřezu). A poslední.

Schéma instalace kotle
Schéma zapojení připojení kotle

Nezapomeňte: pro paměťové zařízení potřebujete zpětný ventil a pro průtokový filtr potřebujete síťový filtr. To je vše, co potřebujete vědět pro ty, kteří se rozhodli nejen teoreticky zjistit, jak opustit horkou vodu a přenést své záměry do reality v praxi.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

22 + = 24

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: