Elektro-kultivátory pro chaty – těžký výběr

Jak vybrat elektrický kultivátor pro letní sídlo

Před výběrem kultivátoru si zvykneme na představu, že to není všelék. Ale navzdory zvýšeným nákladům to pomůže zpracovat vaše 10 hektarů a ušetřit sílu a nervy. Hlavní výhodou elektrického kultivátoru pro dacha je, že není potřeba tekutého paliva. Jeho nepřítomnost šetří místo v garáži, chrání rozpočet. Nepotřebuje speciální znalosti k zahájení provozu. Vše, co je třeba vědět, je podrobně vysvětleno v pokynech.

Elektrokultivator svědčit upraven pro činnost při vysokých rychlostech. Jedná se o otáčky frézy namísto motoru. Pouze kvůli vysoké rychlosti otáčení se vyrovná s půdou. Zatížení a řezací stroj ovlivňuje typ půdy. Souš s vysokým obsahem písku se zachází lépe a rychleji černozem a jílovitých půdách. To je způsobeno stupněm jejich viskozity. Není nutné kultivovat surovin a jílovitých půdách, něco rozumné nefunguje, ale zařízení může být nepoužitelný v důsledku zvyšující se zátěží. Omezovač teploty bude fungovat stejně, ale vinutí bude trpět.

Elektrický domácí kultivátor

Zde funguje princip výroby dopravníků, je lepší projít problémovou oblastí několikrát, než se pokusit vytlačit vše, co je možné pro jednu.
Napájí kultivátor z domácí sítě s napětím 220V. V mechanismu je integrovaný omezovač napětí, který vypne napájení v případě poklesu napětí. Snímač teploty motoru je odpovědný za nouzové vypnutí v případě přehřátí vinutí.

Nepoužívejte kultivátor v horkých letních dnech, hrozí nebezpečí přehřátí. Jejich počet je nepřímo úměrný stupni opotřebení. Motor je spuštěn stisknutím spouštěcího tlačítka, když je "pojistka" upnutá. Tento systém plní funkci ochrany proti neplánovanému spuštění kultivátoru. Než začnete pracovat s frézy, ostřete a vyčistěte je, vytáhněte kabel ze zásuvky.

Elektrický kultivátor pro letní sídlo společnosti Hyundai

To jsou jediné přání pro budoucí vlastníky. Ve všech ostatních ohledech je kultivátor nenáročný. Jako každá zahradní nářadí, je třeba čistit po každém použití, jednou za sezónu je nutno brousit nůžky. Výjimkou je kamenitá půda, poskytovat dodatečnou zátěž na čepeli, což má za následek zrychlené opotřebení ostré hrany.

Otáčení řezačky je ve směru kultivačního pohybu. Směr řezných nožů lze měnit v závislosti na potřebách. Poloha lopatek „z továrny“ je navržen tak, aby rozbít půdu, opak je pro stříhání horní vrstvy půdy, „pletí“ jednoduchým způsobem.

Elektrický kultivátor pro letní sídlo

Hmotnost elektrického kultivátoru pro dacha je polovina hmotnosti elektromobilu. Vysoká produktivita je dosažena vysokými otáčkami (jak je popsáno výše). Ovlivňuje to nejen její vliv. Šířka pracovní plochy frézovacích strojů zřídka přesahuje 1 metr. To je způsobeno zatížením motoru. U některých kultivátorů lze šířku pracovní plochy změnit tím, že se zvýší a sníží počet fréz v bloku.

Elektrický kultivátor pro modrou barvu

Na základě výše uvedených informací můžeme dospět k závěru, co hledat před nákupem.

 • Pracovní šířka řezačky kultivátoru
 • Výkon motoru
 • Typ řezačky
 • Stupeň kultivace kamenné půdy
 • Délka napájecího kabelu
 • Výkon vyjádřený v kW
 • Maximální pracovní šířka
 • Průměr jednoho řezacího úseku

Hloubka obrábění závisí přímo na průměru jedné části. Čím vyšší je, tím větší je stupeň průniku do půdy, ale vyšší náklady na energii a hmotnost kultivátoru. Malé kultivátory nejsou vybaveny přídavnými tlakovými koly.

Elektrický kultivátor pro dávkování červené barvy

Tlak na frézu během vratných pohybů kultivátoru je zcela řízen člověkem. Krouticí moment mlýnů usnadňuje provoz kultivátoru. V důsledku záběru lopatek je pro půdu zajištěna potřebná upínací síla.

Na výkonných strojích se podílela vlastní váha jednotky. Pneumatiky těchto jednotek jsou odlévány a nevyžadují další údržbu, jako je čerpání a mazání ložisek.

Elektrický kultivátor pro dávání je držen dívkou

Kvůli nedostatku výfukových plynů mohou být elektrické ohřívače pro chaty použity v uzavřených sklenících a sklenících. Jediná věc, kterou může dát, je hluk z nich. Každý internetový obchod, který respektuje sebe, poskytuje videozáznam o práci kultivátoru tak, aby potenciální kupující mohl vyhodnotit hladinu hluku během provozu.

V parametrech je parametr uveden v DB. Pokud použijete kultivátor v uzavřených prostorech, měli byste k ukazateli přidat 30%.

Ovládací knoflíky kultivátoru jsou vyrobeny z hliníku. Jsou vybaveny spouštěcími a nouzovými vypínacími tlačítky. Pro pohodlí jsou použity odnímatelné konstrukce. V demontovaném stavu zabírá elektrický kultivátor pro dacha malý prostor. Montáž a demontáž lze přiřadit údržbě. V zimě, bez řádné péče, mohou být díly podrobeny povrchové korozi, což zabrání montáži a demontáži frézy a rukojetí.

Vlastní elektrický kultivátor pro letní pobyt

Při nákupu věnujte pozornost počtu skládacích prvků. Čím menší je jejich počet, tím méně času strávíte na péči o ně. Převodovka je ve většině případů pásový typ. Přenášení točivého momentu z měniče převodovky na frézy se provádí spojením dvou převodových stupňů. Zařízení s nízkým výkonem používají čelní ozubená kola.

Kultivátory s točivým momentem motoru s vysokým se aplikuje několik „šnekové převodovky.“ Šroubové kolo má zvýšenou životnost a vyšší převodový poměr, čímž se zvyšuje točivý moment přenášený na frézy a výkon. Údržbovým měničem je výměna pásu a tažné pružiny. Všechny opravy lze provádět doma s minimální sadou nástrojů pro zpracování kovů.

Kde používat kultivátor

Pamatujeme si, že elektrický kultivátor dacha není motoblok. Vycházíme z toho, že určujeme jeho výhody a nevýhody. První kontroverzní otázkou je elektromotor. Výhodou, že nemá tekuté palivo a výfukové plyny, je pokryta dlouhým napájecím kabelem. Skladba s prodlužovacími šňůrami je volitelná, ale dostanou se pod nohy a způsobí zbytečné nepříjemnosti. Vracíme-li se k nepřítomnosti výfukových plynů, zapracujeme do plusů možnost pracovat v uzavřených prostorech.

Moto lopata

Velikost elektrického kultivátoru pro chalupy je nepopiratelným plusem - odkazuje se nejen na sestavenou, ale i na demontovanou konstrukci. Nízký výkon znemožňuje zpracování surové a jílovité půdy. Uvádíme všechny závěry ve formě seznamů:

Výhody:

 • Malé pracovní rozměry
 • Není potřeba paliva a maziv
 • Snadná údržba a péče
 • Schopnost pracovat uvnitř
 • Minimální poškození životního prostředí
 • Široký cenový rozsah

Nevýhody

 • Single-tasking (pouze kultivace)
 • Omezení pracovní vzdálenosti
 • Nízký výkon
 • Dostupnost napájecího kabelu

Závěr

Jak vybrat kultivátor pro letní sídlo

Elektrický kultivátor pro dacha je určen k pěstování a pěstování malých zahradních ploch. Nepotřebuje pravidelnou údržbu a výměnu paliva a maziv. Nízká hmotnost a rozměry umožňují použití na těžko přístupných místech. Absence výfukových plynů zahrnuje skleníky a uzavřené skleníky v seznamu oblastí použití. Napájecí šňůra a nízká spotřeba energie neumožňují zpracování velkých ploch viskózní půdy. Omezení teplotního režimu znemožňuje dlouhodobé používání v horkých podmínkách.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

81 + = 88

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: