Výroba dřevěného nábytku

Ruční dřevěný nábytek z jednoduchých konstrukčních materiálů může být skutečným uměleckým dílem a perfektně se vejde do interiéru místnosti. Strom byl kdykoli nejpopulárnějším materiálem pro výrobu různých prvků interiéru.

Hlavním důvodem je trvanlivost materiálu. Samozřejmě, strom je vystaven vlhkosti, plísním, houbám a hmyzu (i když stupeň stability závisí na druhu dřeva). Pro ochranu materiálu jsou již dlouho používány speciální impregnace a formulace. Kvalitativně provedený a zpracovaný nábytek se stane téměř věčným a je schopen sloužit víře a pravdě více než jedné generaci rodiny. Takový nábytek vyžaduje pravidelné aktualizace. Proto, pokud provedete rekonstrukci dřevěného nábytku vlastním rukama, bude opět potěšit majitele s jejich vynikajícím vzhledem.

Dřevěný nábytek

Ruční dřevěný nábytek z jednoduchých konstrukčních materiálů může být skutečným uměleckým dílem a perfektně se vejde do interiéru místnosti

Na rozdíl od plastů, dřevovláknitých desek a jiných materiálů je dřevo ekologickým stavebním materiálem. Rozděluje pouze phytoncidy a přírodní tóny, škodlivé páry, které by mohly zhoršit zdraví členů rodiny, nedochází. Naopak phytoncidy umožňují eliminovat škodlivé mikroorganismy a pryskyřice vytvářejí v místnosti zvláštní mikroklima.

Dřevěný nábytek vytvořený vlastními rukama je velmi ergonomický, protože může vzít v úvahu potřeby a vlastnosti člověka.

Fiberboard
Dřevovláknitá deska - ekologický konstrukční materiál

Definitivní plus - výrobky ze dřeva nábytku snadné, s odpovídajícími zkušenostmi, a v neposlední řadě - snadno opravit, aniž tráví spoustu času a úsilí.

Konečně dřevěný nábytek vypadá velmi esteticky a bude zdobit každý byt. Charakteristický dřevěný vzor nemusí být nutně pokrytý barvou. Dokončené výrobky mohou být zdobeny vaším vkusem s řezbou, ozdobami nebo jinými originálními úpravami. V důsledku toho získáte exkluzivní nábytek, který je ideální pro interiér.

Typy použitých materiálů

Pro výrobu dřevěného nábytku s vlastními rukama se nejčastěji používají masivní nebo lepené panely z tvrdého dřeva. Jsou vhodné pro většinu hlavních komponentů, takže tyto panely jsou nejvhodnější pro dostatečně velké nábytku - například, stoly, skříně, podstavce kuchyň, atd Ale jako materiál pro zahradní nábytek je přípustné používat jiné materiály -. Desky, desky, latě.

Nábytek z břízy
Birch - tento materiál se vyznačuje "samozřejmostí" a je spíše komplikovaný při zpracování

Nejoblíbenější druhy dřeva jsou:

 • Birch - tento materiál se vyznačuje "sebedůvěrou" a je poměrně složitý při zpracování. Ale má velmi krásný vzhled. Vhodné pro výrobu konferenčních stolů a jiných podobných interiérových předmětů, u nichž se neočekává, že budou vážně zatěžovány.
 • Výrobky z dubu se vyznačují trvanlivostí a trvanlivostí. Jsou odolné proti vlhkosti, hnijící, navíc nejsou "jako" hmyz. Z dubového dřeva je lepší vyrábět velké kusy nábytku. Přes sílu, zpracování dřeva není špatné.
Dubový nábytek
Výrobky z dubového dřeva jsou odolné a odolné
 • Willow je nejvhodnější pro výrobu proutěného nábytku: židle, stoly a křesla pro altán.
 • Stabilita borovice k mechanickému poškození je nízká. Proto je lepší vyrobit dekorativní prvky, nábytek a výzdobu z takového dřeva. Dřevěný nábytek na ruce borovice je lepší dělat, maximální, co lze udělat, je lehký nábytek pro altán, který se neočekává, že je silně zatížen.
Nábytek z buku
Dřevo buku ve svých vlastnostech připomíná dubové dřevo, ale je mnohem horší než odolnost proti vlhkosti
 • Dřevo buku, ve svých vlastnostech, připomíná dubové dřevo, ale je to mnohem horší než odolnost vůči vlhkosti. Obarvení a zpracování buku nemůže vyřešit tento problém. Proto pokud je v prostorách vysoká vlhkost, je lepší neinstalovat nábytek z tohoto materiálu.

Všechny druhy dřeva jsou rozděleny do dvou skupin: měkké a tvrdé. Mezi měkké patří vrba, olše, topol, cedr, borovice.

Druhy dřeva
Druhy dřeva

Měkké druhy dřevin se vyznačují velmi plastickým dřevem s krásnou strukturou. Z takového dřeva je nejlepší vyrobit nábytkové prvky pro nábytek a různé ozdoby. Ale často měkké dřevo se používá k výrobě fasád nábytku a dalších prvků, které nebudou silně zatížené.

Tvrdého dřeva (dub, jilm, javor, jablko, atd.), Je ideální pro rám se vzorem výrobků, tedy všech prvků nábytku, který je vždy vážný zatížení.

Nástroje pro práci s dřevem

Nástroje používané při práci s dřevem musí být v dobrém stavu a vysoce kvalitní, protože kvalita hotového výrobku závisí na nich.

Dláto
Dlát pro výrobu nábytku vlastním rukama

Všechny nástroje lze rozdělit do dvou skupin: manuální a elektrické.

Ruční nástroje jsou potřebné jak ve fázi vytváření velkých částí, tak ve fázi zdobení prakticky hotového výrobku. Bez ručních nástrojů je nepravděpodobné, že by se dosáhlo požadovaného výsledku. Ruční nástroj používaný při práci s dřevem bude potřebovat následující:

 • sekáče - je zapotřebí vytvořit vlákno: školy (na snížení objemu prvky), kljukarzy (vytvoření reliéfu), rovný (pro čištění pozadí), dláto-bong (geometrické řezby);
Rubanok
Letadlo pro výrobu dřevěného nábytku
 • hoblíky - obličej a hrbáč - pro výrobu tvarovaných povrchů;
 • Fuganok - pro vyrovnání velkých ploch;
Fuganok
Fuganok pro výrobu nábytku ze dřeva
 • hmoždinka - pro drážky pro odběr vzorků;
 • tesařská sekera - pro dělení a zdobení dřeva.

Z elektrického nářadí pro výrobu dřevěného nábytku můžete potřebovat:

 • Elektrická pila - pro hrubé zpracování a řezání velkých nosníků;
Elektrická pila
Elektrická pila na výrobu nábytku
 • rovina - pro povrchovou úpravu;
 • okružní pila - umožňuje provádět kvalitní řezy a vytvářet různé kudrnaté detaily.

Pokud máte v úmyslu vyrobit vlastní dřevěný nábytek, pak v tomto případě nemůžete udělat jen s pilou a kladivkem.

Kruhová pila
Kruhová pila pro výrobu nábytku

Při rozhodování o tom, jak dělat dřevěný nábytek vlastním rukama, musíte se předem rozhodnout, které nástroje jsou pro danou práci nezbytné.

Obecná zásada práce

Výroba nábytku by měla začínat výběrem vhodných modelů. Není-li tolik znalostí a zkušeností, nevybírejte příliš složité varianty, protože se to může stát ztrátou materiálu a času. Vyberte si, co můžete dělat dřevěným nábytkem vlastním rukama, pomáhat fotografiím na internetu. Nejprve je lepší vybrat výrobky jednoduchého designu bez speciálních ozdůbek.

Výroba nábytku
Výroba nábytku by měla začínat výběrem vhodných modelů

Když je vybrán model, stojí za to najít pro něj připravený výrobní plán nebo si ho vyrobit sami. Ve výkresu byste měli zaznamenat všechny důležité body, včetně umístění vrtání a rozměrů výrobku. Pro složité návrhy je lepší vytvořit několik schémat v různých projekcích.

Poté musíte vyzvednout materiál, protože s každým z nich existuje nuance. Například před nábytkem z modřínu bude muset být deminován. Javor je velmi poddajný materiál, takže je nutné s ním pečlivě a pečlivě pracovat.

Hlavní scény dělání dřevěného nábytku s vlastními rukama můžete vidět na videu.

Při přípravě na práci je třeba pečlivě zvážit vybraný materiál. Na tom by v ideálním případě neměly být žádné defekty - uzly, houbové léze, velké praskliny. Nekonvenční dřevo pravděpodobně neposkytuje příležitost získat nábytek slušné kvality, zejména pokud je určen k použití pro konstrukce, nosné konstrukce a fasády.

Po sestavení výkresu je možné přenést materiál a vyrobit součásti.

Práce by měly být prováděny pečlivě a dodržovat preventivní opatření. Je nutné pečlivě manipulovat s klouby a zároveň zajistit, aby se rozměry spojovacích prostředků a jejich umístění shodovaly.

Hotové díly musí být ošetřeny speciálními ochrannými látkami, které chrání před hmyzem, stejně jako účinky vlhkosti a dalších nepříznivých faktorů.

Patinování
Patinace pro stárnutí nábytku

Posledním krokem je leštění, lakování dřevěného nábytku s jeho vlastních rukou a provádět další dokončovací práce S pomocí barev můžete vytvořit různé efekty. Například, craquelure a patination bude vizuálně stárnout strom dostat originální nábytek set. Ale i bez složitého zpracování bude výsledkem práce jedinečný nábytek, který nejen zdobí interiér, ale i pýchu majitelů domu.

Výroba nábytku z palet

Chcete-li získat originální nábytek, není nutné kupovat speciální materiál. Moderní návrháři používají neobvyklejší, ale současně dostupné materiály - palety nebo dřevěné palety. Obvykle se používají k přepravě stavebních materiálů.

Výroba nábytku z palet
Konferenční stolek z podnosu pro peklo

Palety se skládají ze čtvercového nebo obdélníkového rámu, na kterém jsou lišty upevněny ve stejné vzdálenosti od sebe. Méně obyčejné a pevné palety, u kterých jsou lamely pevně u sebe.

Palet se staly skutečným přínosem pro designéry a umělci z celého světa, jako dřevěných palet nábytku s jeho vlastních rukou, aby se snadno, a to bude stát mnohem levnější. V závislosti na množství použitého materiálu můžete vytvořit celou řadu interiérových předmětů, od konferenčních stolů až po židle, až po pohovky a postele.

Výroba nábytku z palet začíná stejným způsobem. Nejprve je třeba odstranit z povrchu špínou nečistot, umyjte pánvi a počkejte, dokud úplně nevyschne. Vzhledem k tomu, že palety jsou vyrobeny z neupraveného dřeva, povrch bude muset být pískován, takže později bude s materiálem snadnější pracovat. Povrchová úprava může být brusný papír s zrny různých velikostí. Dřevo lze také ošetřit speciální ochrannou impregnací.

V pracích se palety podobají detailům designéra. Například pokud připojíte dvě palety na jedné straně, dostanete postel nebo pohovku. Návrh může být vyšší, pokud nainstalujete dvě další palety nahoře. Ze dvou spojených palet a jedné, instalovaných pod úhlem, dostanete lehátko. A pokud jedna paleta visí na řetězu, dostanete útulné místo k odpočinku.

K poznámce! V každém případě bude finální etapou práce výběr matrace nebo měkkého materiálu, který zlepší vzhled hotového nábytku a usnadní jej.

Obnova starého nábytku

Postupem času nábytek postupně ztrácí svůj vzhled. Ale to není důvod hledat příležitost získat nový. Starý dřevěný nábytek můžete obnovit sami, a pak bude trvat dlouho.

Obnova starého nábytku
Obnova původního vzhledu starého nábytku zahrnuje odstraňování skvrn, odřenin, škrábanců z povrchu, stejně jako složitější úkoly, jako je nanášení nového laku, dezinfekce a dokončení

Je to spíše starý nebo prostě kvalitní nábytek. Má smysl opravit starý stůl z dřevotřísky - jeho majitel se rozhodne, ale většina pánů souhlasí, že je to ztráta času a úsilí.

Obnova původního vzhledu starého nábytku zahrnuje odstraňování skvrn, škrábanců, škrábanců z povrchu, stejně jako složitější úkoly, jako je nanášení nového laku, dezinfekce a dokončení.

Odstranění malých poškození není obtížné, můžete je jednoduše namalovat. K tomu mají speciální značky.

Retušovací značky jsou dostupné v různých barvách, lze je kombinovat, aby získaly správný odstín. Retušovací tužka umožňuje zachovat texturu materiálu, ale protože je vyrobena na základě skvrn, vyžaduje dodatečnou ochranu s lakem.

Retušování tužky
Retušovací tužka umožňuje zachovat strukturu materiálu, ale protože je vyrobena na základě skvrn, vyžaduje další ochranu s lakem

Vážnější škrábance a malé žetony mohou být maskované nábytkem voskem. Můžete koupit průhledný nebo barevný vosk. Před aplikací by se měl výrobek zahřát a pokud je používán čistý lak, zakryjte smalt.

Kompletní restaurování dřevěného nábytku vlastními rukama je poměrně komplikovaný postup, mistrovská třída vám pomůže porozumět každé fázi. Je to nutné, když nestačí tmel, lak a tonizační značky.

Nejdříve je nutné starý nátěr zcela vyprázdnit. Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je pomocí speciálních látek - "vyplachování". Je lepší vybrat emulzi, protože nebudou poškozovat ani cenné druhy dřevin, jsou mírně toxické a riziko požáru je extrémně nízké. Kompozice se nanese na povrch štětcem. Po půlhodině budete muset odstranit zbytky povlaku pouze špachtlí.

Malování dřevěných výrobků
Malování dřevěných výrobků

Pokud je nábytek dlouhodobě skladován v podkroví nebo na vlhkém místě, musí si zajistit "adaptační dobu". Pokud se okamžitě začnete lakovat nebo zpracovávat jiným způsobem, dřevo brzy vysuší. Abyste tomu zabránili, je třeba nechat nábytek při pokojové teplotě, aby se "přizpůsobil" podmínkám.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

36 − 28 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: