Vybíráme křeslo pro dům: tvar, materiál a design

Křeslo pro domácí použití

První židle se objevila před 9 stoletími. Od té doby se z luxusního zboží stala nepostradatelným atributem jakéhokoliv domu. V 21. století potřebovali kupci nucené výrobce myslet na vzhled a funkčnost tohoto nábytku. Takže tam byly měkké křesla a křesla.

Měkké křeslo

Měkká součást židle pro dům - několik vrstev plniva. Elasticita je dosažena díky střídání tvrdých a měkkých vrstev. Další možností - mezi pěnovou gumou a čalouněním je plnič (sintepon nebo jeho odrůdy).

Židle pro domácnosti bude věrně sloužit po dobu delší než jeden rok, je třeba při nákupu ho sedět po dobu alespoň 5 minut Stupeň tvrdosti během této doby může změnit.

Čalounictví. V obchodě jsou modely prezentovány v jednom, dvou, maximálním a třech čalouněních. Kupující si ale může zvolit z katalogu látku (někdy výrobci nabízejí až 500 názvů tkanin, které se liší jak barvou, tak jak kvalitou domácích i zahraničních firem). Konečná cena židle pro dům závisí na zvolené čalounické látce.

Křeslo-postel

Existuje několik typů sedadel:

 1. Jedním z mechanismů křesla je harmonika. Stačí, abyste se zvedli o 2 cm, vysuňte kostru na kolech - a postel je připravená. Dítě a těhotná žena budou moci použít takový mechanismus - prakticky není třeba uplatňovat sílu. V podstatě křeslo bez zásuvky na prádlo.
 2. Eurobook. Rám je rozvinut s pohybem světla z pod židlí a jeho zadní část je použita jako součást matrace. Pohodlí je, že je zde velká prostěradla na prádlo.
 3. Francouzské véčko. Polštář je vyjímán z židle, lůžko je protáhnuto za rukojeť a lůžko je třikrát přeloženo. Nevýhodou je, že je to stále dětská postýlka. Nemá dokonale rovný povrch a je vhodný pro jednorázové použití hostů. Při pravidelném používání takového křesla na spánek může být záda nemocná.
 4. Nejoblíbenějším mechanismem v CIS je Click-Klyak. Dokonce i naše babičky spali na pohovkách takovým mechanismem s potěšením. Zvedněte až dolů (až do 45 °) dolní část matrace, spolu s ním se zadní část snižuje a je fixována rovnoběžně s podlahou. Pak spodní část tiše klesá - spánek je připraven. To je pravděpodobně nejvíce trvanlivý a pohodlný mechanismus zvažovaných možností. Nevýhodou je, že musíte mít mezi stěnou a zadní částí křesla alespoň 20 cm prostoru pro snadné skládání. Jedná se právě o sedačku, na které můžete spát každou noc. Obvykle má zásuvku na prádlo. Dobrým přínosem je, že můžete nastavit polohu opěradla pod úhlem 45 °.

Lůžko křesla pro dům

Materiály pro výrobu rámů

Pro vytváření rámu sedadel se používají různé materiály:

 1. Překližka. Vícevrstvý materiál, který se skládá ze 3-4 mm tlustých březových plechů, které jsou navzájem propojeny. To je nejtrvanlivější možnost všech možných.
 2. Dřevotříska. Jsou vyrobeny ekonomické varianty kostry. Jedná se o lepené dřevěné prášky o tloušťce 6, 10, 16, 19 nebo 22 mm. Viditelné díly jsou pokryty laminátem pro ochranu proti vodě a pro estetiku.
 3. Fiberboard. Často se používá jako jeden z prvků rámu, obvykle nenesuschy, protože má malou tloušťku - pouze 3,2 mm. Lze použít jako opěradlo.
 4. Bary z přírodního dřeva se používají v dražším nábytku. Taková měkká křesla pro dům mají více estetický vzhled. Vhodné pro znalce přírodních materiálů. Někdy se používala k vytvoření výztuhy na různých místech rámu.

Měkké křeslo pro domácí použití

Čalounické materiály

Moderní výrobci používají tkané a netkané textilie:

 1. Flock. V procesu výroby nylonu hromady přilepený na tkaninu hrnou osnove.Glavnoe výhodou je, že je měkký a příjemný na dotek, navíc relativně levné. Avšak odolnost tohoto materiálu proti opotřebení je nízká: otáčí se poměrně rychle. To nelze vyčistit prostředky, které obsahují alkohol, protože to může vést k rozpuštění adhezivní kompozice, a stoh se začnou vylučovat z tkaného osnovy.Odnako v poslední době se na trhu nová generace hejn, který má zvýšenou odolnost proti opotřebení a v důsledku toho, dražší.
 2. Velour. Jedná se také o fleecy látku. Je velmi obtížné vizuálně rozlišovat od hejna. Ale rozdíl mezi nimi je významný: ve výrobě hejna chmýří holí a veluru - zcela tkaniny, takže pevnost výkon a trvanlivost je poměrně vysoká, což se odráží v ceně.
 3. Jacquard. Jedná se o tkaninu se složitou vazbou nití. Vzhledem k vysoké hustotě žakartové odolnosti jiných materiálů.
 4. Chenille. Odkazuje na žakárové tkáně. Je jemný na dotek díky přidání senilních nití k tkanině.
 5. Tapiserie. Silná a trvanlivá tkanina, která se tradičně používá v nábytkářském průmyslu. Může mít různou tloušťku a hustotu.
 6. Plátna s potištěným vzorem. Ideální pro výrobu nábytku. Bez ohledu na typ zvoleného čalounění nezapomeňte, jak jsou švy (včetně ozdobných stehů) a stehy vyrobeny.

Modré křeslo pro dům

Pokrývá

Křesla pro domácnost mohou mít odnímatelný kryt. To usnadňuje čištění a umožňuje udržet nábytek v dobrém stavu. Některé firmy nabízejí šití, aby si objednaly několik odnímatelných obalů.

Přítomnost krytu poněkud komplikuje proces transformace křesla na lůžko, ale výrobci se snaží co možná nejvíce urychlit a zjednodušit proces tím, že pokrývá různé zip, suchý zip nebo tkaničky.

Křeslo s krytem pro dům

Pouze pro děti

Na trhu s čalouněným nábytkem je velmi zajímavá verze křesla pro dětské pokoje - skládací židle, která vypadá jako auto nebo například medvěd. Zadní část tohoto modelu je navržena pod medvědy hlavy. Područky jsou tlapy. V rozvinutém stavu (mechanismus přeměny vyjímatelné), židle vypadá jako lhaní medvěd.

Křeslo pro děti

Takové měkké židle pro dům, jako jsou děti a dospělí. Sklopené sedadlo zabírá málo místa, což umožňuje, aby den, aby se uvolnilo místo pro hru, a ve večerních hodinách dítě usne s radostí v náručí „medvěda“ nebo „stroj“.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

7 + 1 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: