Výběr kancelářské židle na kolečkách a pohodlné zadní

Kancelářská židle na kolečkách vzorek

Charakteristickým znakem naší doby je zřejmý fakt: většina schopných lidí dnes pracuje nejen v strojích, ale ne v terénu, ale v kancelářských křeslech na kolech. Miliony našich současníků se denně zajímají v různých kancelářských budovách, sedí na monitory počítačů. Proto jsou důležitá všechna opatření pro zajištění pohodlí svých pracovních míst, včetně - výběru typu sedadla. A v tomto ohledu je kancelářská židle na kolech téměř bez konkurence. To je velmi pohodlné a je také mimořádně ergonomické, což umožňuje majiteli udržet si radost během pracovního dne a zajistit co nejefektivnější využití pracoviště. Budeme diskutovat, jak si vybrat tento nábytek pro kanceláře.

Kancelářská židle s kolečky z kůže

Odrůdy kancelářských míst

Všechny typy kancelářského nábytku lze rozdělit do tří hlavních typů, které jsou určeny pro:

 • vedení;
 • řádný personál;
 • návštěvníkům.

Druhý typ sedadel má často zcela tradiční design, protože návštěvníci v kanceláři nemusí pracovat. Úkolem takového křesla nebo židle je poskytnout osobě komfort při čekání nebo rozhovoru se zaměstnanci společnosti. Ale na nábytek pro zaměstnance a požadavky na správu jsou různé, a tady kola pro židle jsou téměř povinný atribut. Je to díky nim, že zaměstnanec bez ohledu na jeho status získá přístup do všech oblastí svého pracoviště.

Kancelářská židle s kolečky

Obecně platí, že invalidní vozíky pro hlavu a zaměstnance se špičkovým profilem mají podobný vzhled. Ale s několika významnými rozdíly. Šéf vždy stráví více času v práci než ostatní zaměstnanci. V důsledku toho je zatížení na jeho těle vyšší. Proto bude mimořádně užitečné koupit sedadlo vybavené opěrkou hlavy a mechanismem pro nastavení úhlu opěradla. Nákup sedadel pro zbytek zaměstnanců jsou vyráběny ve velkém množství, a proto je nezbytné, aby tato sedadla existovala možnost dalšího přizpůsobení růstu přizpůsobit svou výšku o rozměrech konkrétního zaměstnance.

Kancelářská židle na kolech na fotografii

Existují samozřejmě materiály, které se používají k výrobě kancelářských sedadel těchto dvou typů. Kancelářská "křesla" na kolečkách je zpravidla pokryta kožou vynikající výroby; K pokrytí sedadel pro obyčejné zaměstnance jsou často skromnější, praktické typy materiálů. Oba typy sedadel se však mohou otáčet kolem své vlastní osy a pohybovat se v místnosti v požadovaných mezích.

Kancelářská židle na kolečkách

Návrh kancelářských židlí

Společnými znaky všech sedadel pro kancelářské prostory jsou:

 • přítomnost podpěr s pěti paprsky;
 • přítomnost volně otáčejících se válečků (kol) na svých koncích;
 • Přítomnost mechanismu pro nastavení výšky sedadla (nejlépe jednou rukou);
 • zaoblený tvar spodního okraje sedadla (umožňuje to, abyste nevytlačili nádoby nohou);
 • přítomnost válečku pod bederní deformací (toto opatření umožňuje zachovat anatomicky výhodnou pozici).

Typické kancelářské křeslo na kolech je téměř vždy vybaveno područkami, které umožňují výrazně snížit únavu zaměstnance, ale dodnes existují výrobky třídy "ekonomie", na které nejsou žádné područky.

Sedadla kancelářských židlí mohou být:

 • tuhé;
 • měkké;
 • poloměkké.

Je žádoucí, aby jejich povrch byl hladký, vyrobený z nepromokavých materiálů, které nezasahují do výměny vzduchu a neobsahují škodlivé látky.

Hlavní nosné části jsou vyrobeny z odolných kovů, pomocné prvky jsou vyrobeny z vysoce pevného a odolného plastu.

Kancelářská židle na kolečkách praktická

Užitečné tipy

Při výběru invalidního vozíku pro vaši kancelář musíte vždycky sedět sami. Po vystupování se nesmí houpat ani klepat. Měli byste také zkontrolovat, jak volně se válce otáčejí a jak se sklouzávají různými druhy povrchů.

Nepokládejte kancelářské židle vedle topných zařízení ani pod přímým slunečním zářením. Vzdálenost k tepelnému zdroji musí být nejméně půl metru.

Kancelářská židle na kolečkách multifunkční

Křesla s koženým povrchem by měla být pravidelně otírána špičkou s maximální měkkostí, navlhčenou několika kapkami ricinového oleje nebo zvláštním přípravkem pro péči o pleť. Pokud vlastnosti takové drogy nejste obeznámeni, zkuste její účinek na jednu z neviditelných oblastí povrchu židle. Můžete vyčistit kůži obvyklým mýdlovým roztokem založeným na vařené vodě, která je navlhčena měkkým hadříkem. Po čištění je povrch otřen suchým.

Kancelářská židle na kolech u stolu

Čalounění z látky je vysáváno a silné znečištění - mýdlový roztok. Čisticí prostředky k praní, aby se zabránilo vzhledu skvrn, je lepší nepoužívat.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

7 + 3 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: