Stoly a židle pro malé kuchyně

Nábytek jídelny pro malou kuchyň

Rozhodnete-li se koupit kuchyňské stoly a židle pro malou kuchyň, je třeba pečlivě měřit prostor místnosti a určit velikost a tvar nábytku. Hlavní věcí je vybrat si stůl, židle a židle jsou vybrány pro svou barvu a tvar.

Co určuje konfiguraci kuchyňského nábytku

Při výběru kompaktního nábytku musíte předem myslet, kolik lidí sedí každý den. Existuje rozdíl v tom, zda se oběd podává současně pro 1-2 osoby nebo 3-4. To určuje požadovaný počet míst.

Další věc, kterou potřebujete zjistit, je dostupnost volného prostoru v místnosti, protože nemůžete dát stůl do středu kompaktní kuchyně. Je třeba vzít v úvahu, že židle by měla být odsunuta z desky o 40-50 cm, aby se člověk nějaké pleti mohl volně posadit. Není žádoucí, aby malý kuchyňský stůl a židle byly umístěny v blízkosti skříněk se zásuvkami a blokovaly přístup k nim. Pokud se podél zdí obložil nábytek, zabírá nábytek veškerým kuchyňským prostorem, mohlo by dojít k nevyužitému prostoru u velkého okna nebo v blízkosti stěny.

Malý nástěnný dřevěný stůl

Potom musíte určit požadovaný tvar kuchyňského stolu. Může to být:

 • čtverec;
 • pravoúhlý;
 • kolo;
 • oválný;
 • úhlová;
 • zděné;
 • transformátor.

Tvar čtverce vypadá nejlépe, je vhodné jej umístit do rohu, a pokud je to nutné - uprostřed místnosti. Ale za ním mohou pohodlně sedět pouze 2-3 lidé a v případě potřeby není možnost rozšířit nebo snížit plochu desky. Podobně čtvercový je umístěn v kuchyni obdélníkový stůl, za jehož dlouhou stranou může sedět na jedné osobě více. Zabírá spoustu místa, ostré zákoutí jsou pro paní nebezpečné, zaneprázdněné v pracovním prostoru, pro malé děti a nepozorné starší lidi.

Kulatý stůl pro malou kuchyň

Kruhový nebo oválný stůl a vhodné židle pro malou kuchyň vypadají hezky a útulně, nikdo sedí nepohodlně. Ale zabírají extrémně velké množství prostoru, nemohou být zatlačeny do rohu.

V malé kuchyni jsou často umístěny různé modely rohových stolů, které jsou instalovány na křižovatce dvou stěn. Ve formě mohou být oválné, obdélníkové, čtvercové. Zvětšují užitečnou oblast a často skládají nebo posunují.

Modely stěn jsou velmi rozmanité, mohou být:

 • Široká policka se připevnila podél zdi;
 • barový pult;
 • okenní parapet jako základ.

Ergonomický jídelní nábytek

Moderní kuchyňské linky jsou nyní často vybavena s podobnými modely, úspora prostoru kuchyně: deska stolu vysune zpod pracovní plochy pultu, nebo skříň, a po jídle, všechny odstraněny. Trim stůl a židle pro malé kuchyně, která je snadno skrýt nebo sklopit, velmi pohodlné díky své kompaktnosti.

Nábytek transformátoru pevně zakotvena v každodenním životě díky své univerzálnosti a praktičnost. Kuchyňské stoly a židle pro malé kuchyně, měnit jeho konfiguraci, jsou někdy jedinou možností v malém bytě. Zvýšení pracovní desky povrch o 30-50% je způsobeno tím, že to může být rozšířena nebo roztáhněte bočně middle. V mnoha modelů je výška stolu je nastavitelná. Velmi praktická skládací, podobný systému, ve vlacích, nebo skládání, ve které je podpěra odstraněna, a stolní opře o zeď.

Židle v malé kuchyni

Nejen kuchyňské stoly - a židle pro malou kuchyň by měly být zvláštní, přičemž trochu prostoru. Nejlepším řešením je skládání, které lze po použití rychle odstranit.

Často paní nakupují stoličky v kuchyni. Tento levné, ale oblíbený nábytek je opravdu kompaktní, snadno umístěný pod stolem.

Barové židle na vysokých nohách, stejně jako židle s hřbetem nepořádek prostor, který je již chybí, tak pro kuchyně malých rozměrů jsou sotva vhodné.

Použití barových stoliček pro malou kuchyň

Materiál, z něhož je vytvořen kuchyňský nábytek

Moderní kuchyňské stoly a židle pro malou kuchyň jsou vyrobeny z různých materiálů, nejčastěji používané jsou následující:

 • dřevo - krásný, odolný a spolehlivý materiál, který vyžaduje pečlivou péči a pečlivou péči;
 • MDF, dřevotřískové desky - větší ekonomické možnosti pro výměnu přírodního dřeva, včetně nábytku je praktická, levná, je snadné, aby se o to postará;
 • sklo - módní materiál, který vypadá s výhodou v moderních kuchyní, zvětšuje vizuálně prostor díky své průhlednosti;
 • kov - pro židle a nohy ze skleněných stolů, vypadá prakticky, levný, krásný;
 • Plastové - stoly a židle z snadno se čistí, snadno se čistí, těžké zkazit, jas na úkor vysoce kvalitního plastového nábytku vypadá elegantně, pokud zdobení místnosti.

Malý dřevěný stůl pro kuchyň

Barevné řešení

Koupě kuchyňských stolů a židlí pro malou kuchyň, je třeba si uvědomit, že světlé nábytkové barvy vizuálně zvětšují prostor, vytváří pocit prostornosti. To platí pro všechny materiály, ať už plastové, MDF nebo dřevo.

Tmavé barvy vizuálně zaplňují kuchyň, což snižuje již malý prostor. V malé kuchyni pro nábytek, kuchyňské spotřebiče, stěny, je lepší vybrat teplé tóny světlé čisté barvy.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

62 + = 63

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: