Jak vybrat správný nábytek pro obývací pokoj?

Návrh obývacího pokoje

Každý majitel bytu chce, aby hosté obdivovali interiér, neobvyklé přístupy k designu. Ale jak vybrat nábytek pro obývací pokoj, aby plně odpovídal stylu a chuti obyvatel apartmánu? Je to s výběrem nábytku spojené nejvíce obtíží.

Výběr správného nábytku pro obývací pokoj - pak vyberte přesně ty možnosti, které budou:

  • organicky vypadají v interiéru a vytvářejí pohodu;
  • funkční;
  • jako každý obyvatel bytu.
Nábytek v obývacím pokoji by měl mít rád každý obyvatel bytu
Nábytek v obývacím pokoji by měl mít rád každý obyvatel bytu

Každá z těchto požadavků je stejně důležitá. Stylový obývací pokoj, který bude "ne k duši", možná, a představí majitele v dobrém světle před hosty, ale zůstat v něm po dlouhou dobu bude obtížné. Pokud nábytek odpovídá stylu, ale v obývacím pokoji je nepříjemné být, nebude to místo pro rodinný odpočinek. Konečně nemůžete vybrat nábytek pouze v kráse, protože funkce je stejně důležitá.

Ale jak je třeba vzít v úvahu všechny tyto požadavky, jak vybrat ten správný nábytek pro obývací pokoj a nedělat si chybu s výběrem?

Nemůžete si vybrat nábytek pouze v kráse
Nemůžete si vybrat nábytek pouze v kráse

Co bychom měli začít?

Interiérové ​​plánování je zajímavá, ale ne snadná práce, zvláště pro lidi, kteří nemají designové vzdělání. Pokud neexistuje známý dekorátor nebo peníze, které by zaplatily za služby designéra, budete muset nějakým způsobem sami spravovat úkol. A nejdříve se musíte rozhodnout, co přesně by mělo být v obývacím pokoji, co by mělo vykonávat funkce,

Určení účelu místnosti pomůže jednoduchému příjmu. Musíme vzít kus papíru a zapisovat místnosti diagram: přejděte na provizorní plán umístění a počet oken, dveří, je-li - a další prvky, jako jsou výklenky, arkýře a dalších funkcí.

Před nákupem nábytku musíte rozhodnout o účelu obývacího pokoje
Před nákupem nábytku musíte rozhodnout o účelu obývacího pokoje

Dalším krokem je rozhodnout, co je v obývacím pokoji, určovat jeho základní a doplňkové funkce. Z toho přímo závisí na tom, jaký nábytek si vybrat pro obývací pokoj. Například obývací pokoj je potřebný pro rodinnou dovolenou, takže ve večerních hodinách můžete sledovat televizi s rodinou nebo jen odpočívat v tichu, sedět s knihou v útulném křesle. Někteří jako gay společnosti a přátelské party, pak nábytek bude odlišný, s přihlédnutím k danému účelu místnosti. Navíc v rodinném obývacím pokoji můžete uspořádat jídelnu (pokud kuchyňský prostor neumožňuje umístění jídelního stolu). A pokud navštívíte často návštěvy příbuzných, je třeba je vzít v úvahu, jelikož jste předem naplánovali několik "přistávacích ploch".

Navíc v rodinném obývacím pokoji můžete zajistit jídelnu
Navíc v rodinném obývacím pokoji můžete zajistit jídelnu

Určení místnosti určí jeho zónování. Nejprve musíte určit hlavní místo v obývacím pokoji. Například by mohlo být domácí kino nebo velký plazmový panel. V této zóně bude veškerá pozornost nasměrována. Naproti televizoru budete muset položit velkou pohovku a židle, konferenční stolek.

Zbytek zón (oběd, práce, odpočinek atd.) By neměl být příliš zatížen. Nábytek v nich by neměl přitahovat přílišnou pozornost.

Oproti televizoru je třeba dát velkou pohovku a křesla
Oproti televizoru je třeba dát velkou pohovku a křesla

Důležité! Pro každou zónu by měl být nábytek, který odpovídá účelu a funkci, ale současně je kombinován s nábytkovou sadou hlavní zóny.

Jaký druh nábytku je třeba v obývacím pokoji?

Po rozhodování o zónování stojí za to začít myslet na to, jak vybrat nábytek pro obývací pokoj. Především je třeba se zaměřit na funkci prostoru.

Pokud je prostor plánován současně pro skladování, je třeba zajistit nábytek pro takové moduly, jako jsou skříňky, komody nebo otevřené regály
Pokud je prostor plánován současně pro skladování, je třeba zajistit nábytek pro takové moduly, jako jsou skříňky, komody nebo otevřené regály

Dříve bydlení byla určena pouze pro příjem, tak to vždycky musí vybrat nejlepší nábytek, dát police s knihami, drahé ozdobné předměty, atd a pokoj udržoval ideální čistotu. Pokud potřebujete obývací pokoj ve stejném stylu, musíte nejprve zvolit měkký nábytek (křesla, pohovku), konferenční stolek, knihovnu nebo vitrínu pro objekty dekorace, sbírky apod.

Při výběru nábytku v obývacím pokoji musíte odhadnout potřebný počet míst
Při výběru nábytku v obývacím pokoji musíte odhadnout potřebný počet míst

Obsah nábytku pro obývací pokoj závisí na výrobci. V západní Evropě, v rámci apartmá pro obývací pokoj, máme na mysli standardní sadu nábytku:

  • skříň;
  • křesla;
  • pohovka;
  • konferenční stolek.
Obývací pokoj může provádět několik funkcí najednou
Obývací pokoj může provádět několik funkcí najednou

Součástí je kromě toho jídelní stůl s několika židlemi. Polští, čeští a ruští výrobci v nábytku nastavit jídelní stůl a židle nezahrnují.

Viz též: Moderní interiér obývacího pokoje

Ale v moderním světě může obývací pokoj vykonávat několik funkcí najednou, takže každá zóna potřebuje vlastní sestavu. Jediný požadavek - celý nábytek by měl být kombinován v barvě a stylu.

Výběr stylu nábytku pro obývací pokoj

Před výběrem nábytku do obývacího pokoje je třeba vzít v úvahu požadované stylistické řešení. Za prvé, vzhled nábytku by měl odpovídat celkové situaci v místnosti. Můžete si vybrat na základě osobního vnímání pohodlí a pohody a samozřejmě i módních trendů.

Ve stylu high-tech skla a plastu jsou vítány
Ve stylu high-tech skla a plastu jsou vítány

Nicméně je to vhodné a kombinace několika stylů, zvláště pokud plánujete zónování.

Ti, kteří upřednostňují moderní technologie, praktičnost a nepřítomnost zbytečných částí, jsou ideální pro high-tech. V interiéru by nemělo být mnoho dřevěných prvků, ale sklo a plast jsou v každém ohledu vítány. Nábytek by neměl být objemný. Měla by odpovídat nejnovějším trendům, být multifunkční. Interiér můžete doplnit moderními technologiemi.

Klasický styl používá klidné tóny
Klasický styl používá klidné tóny

Pokud někdo má rád přirozené motivy a hladké linie, ideálním řešením je moderní styl. A pokud je útulný obývací pokoj prezentován v klidných barvách, s vysokými židlemi a měkkým kobercem, můžete si vybrat klasický styl.

Fanoušci útulného prostředí mohou také najít pro sebe mnoho možných možností. Například Provence, zahrnující použití přírodních materiálů, klidné tóny a "starožitný" nábytek.

Další zajímavý styl je rustikální. Spojuje 2 kardinálně opačné vlastnosti přírody - její krásu a hrubost. Nábytek v rustikálním stylu je vyroben z přírodního dřeva a není ideální, ale se všemi výřezy a uzly, bez zpracování laků a laků.

Nábytek v rustikálním stylu je vyroben z přírodního dřeva
Nábytek v rustikálním stylu je vyroben z přírodního dřeva

Barva nábytku pro obývací pokoj

Důležitým bodem je, jaká barva nábytku si můžete vybrat pro obývací pokoj. A také zde neplatí žádná zvláštní pravidla. Tradičně měkký nábytek získává nemarmorové barvy: tmavě hnědé, hnědé a černé, ale často najdete velmi pohodlné béžové, písečné a bílé křesla a pohovky. Je však třeba připomenout, že spektrum nekončí v těchto barvách.

Důležité! U obývacího pokoje si můžete vybrat nábytek téměř jakékoliv barvy, ale pouze v případě, že nábytek ve zvoleném barevném provedení odpovídá stylu a odpovídá účelu místnosti.

Tradičně čalouněný nábytek získává barvy, které nejsou markermi
Tradičně čalouněný nábytek získává barvy, které nejsou markermi

Mnoho stylů se zcela striktně týká možností použití barvy. Například okouzlující a snadné Provence nemá rád tmavé tóny, preferují se pastelové odstíny a světle šedé barvy. Kyselé odstíny zde jsou zcela bezvýznamné. Skandinávský styl dominuje bílá a modrá.

Minimalismus vyžaduje jasné a čisté barvy, ale nezapomeňte dodržet opatření, jinak nebude možné zůstat v místnosti.

Skandinávský styl dominuje bílá a modrá
Skandinávský styl dominuje bílá a modrá

Art deco osloví ty, kteří milují jasné barvy, ale faktem je, že se rychle nudí. Jasné barvy jsou příjemné pro oko, ale v takové atmosféře se nemůžete uvolnit - to znamená, že obývací pokoj nebude plnit základní funkci. Proto, pokud je obývací pokoj plánován na párty, budou vhodné jasné barvy.

Interiéry s kombinací černého a bílého vzhledu působivé, ale než si vybíráte nábytek pro obývací pokoj, musíte si myslet dvakrát. Černobílý interiér ve fotografiích vypadá stylově, ale ve skutečnosti není příliš praktický, zejména pokud jde o bílý nábytek. Jakékoli znečištění, i malé, bude jasně viditelné na bílém pozadí a v důsledku toho bude obývací pokoj vyžadovat vážné čištění. Černý nábytek, i když praktický, není nejlepší volbou pro malý obývací pokoj. Je známo, že tmavá barva vytváří depresivní atmosféru a vizuálně snižuje prostor.

Minimalismus vyžaduje jasné a čisté barvy, ale nezapomeňte dodržet opatření
Minimalismus vyžaduje jasné a čisté barvy, ale nezapomeňte dodržet opatření

Obecně není tak těžké rozhodnout, jak si vybrat barvu nábytku pro obývací pokoj. Pokud je místnost určena k odpočinku, nábytek musí být namočený v klidných barvách: světle zelená, modrá, modrá. V obývacím pokoji pro přátelské setkání je lepší umístit nábytek v "energetických", jasných barvách (červená, oranžová, žlutá).

Pokud bude obývací pokoj provádět několik funkcí najednou, jsou neutrální tóny ideální volbou. Béžová, olivová, krémová nebude odvádět pozornost od práce ani zasahovat do odpočinku. Neutrální barvy se může zdát nudné, ale to není tak velký problém, protože v interiéru, můžete přidat světlé akcenty: polštáře, koberce, vázy, atd V tomto případě kdykoliv mohou být snadno a rychle „obnovit“ místnost změnou výzdobu .. .

Neutrální odstíny se mohou zdát nudné
Neutrální odstíny se mohou zdát nudné

Výběr nábytku pro malý obývací pokoj

Elegantní můžete vytvořit interiér v obývacím pokoji bez ohledu na to, co je v místnosti. Ale u malého obývacího pokoje je to obtížněji uspořádané, protože je třeba umístit mnoho toho, co potřebujete, na velmi omezenou oblast. V tomto případě je třeba dodržovat doporučení, jaký měkký nábytek si vyberete pro malý obývací pokoj.

Pokud je místnost malá, neznamená to, že pro ni potřebujete vybrat malý nábytek. Je lepší koupit pohodlnou velkou pohovku, obyčejnou, sekční nebo úhlovou, ale světlé barvy. To se hodí do interiéru a stane se hlavním designovým prvkem.

Čalouněný nábytek pro malý obývací pokoj je lepší vybrat bez područek
Čalouněný nábytek pro malý obývací pokoj je lepší vybrat bez područek

Tmavý nábytek není vždy získáván z místnosti, ale může být proveden tak, aby nezničil celkový dojem místnosti. Za tímto účelem by v nastavení měly převládat světlé barvy, a tmavý nábytek vytváří kontrast, dává místnost hloubku a nebude se zdát těžký.

Čalouněný nábytek je lepší vybrat bez područek. Takové židle a pohovky se zdají otevřenější a lehčí, takže interiér zaujímá méně prostoru, i když je méně vhodný. Tato vada však lze snadno napravit pomocí válečků a polštářů.

Ve vnitřku malého obývacího pokoje není špatné používat více skla
Ve vnitřku malého obývacího pokoje není špatné používat více skla

Existuje další trik, jak vybrat obývací pokoj pro obývací pokoj. Mezi všemi modely je lepší vybrat si moderní: nízké pohovky s jednoduchými a jasnými liniemi. Pak může být na stěnách příliš mnoho volného místa, které může být obsazeno velkým obrázkem.

Důležité! Obvyklá chyba majitelů malého obývacího pokoje je umístit zde objemnou typickou "stěnu" pro uložení všech věcí.

Bílá barva se dokonale hodí do designu malého obývacího pokoje
Bílá barva se dokonale hodí do designu malého obývacího pokoje

Skladovací prostory v malých pokojích jsou obecně bolestivé problémy, ale těžkopádné skříně nejsou nejlepší řešení, zabírají příliš mnoho prostoru.

Potřebujete vyřešit problém jinak - vybrat si nábytek s dvojím účelem (talíře, stoly, talíře).

V interiéru není špatné používat více skleněných skel může být police v skříňkách, stůl, atd. Vypadají stylově a současně vytvářejí iluzi volného prostoru. Pokud jde o regály, měly by být otevřené. Uzavřené vytvořit efekt "rozšíření" stěny, respektive, oblast místnosti vizuálně klesá. Otevřené regály řeší tento problém, ale pouze pokud je nepřeplníte příslušenstvím a nevytváříte nepořádek.

Interiér malého obývacího pokoje dokonale doplňuje lesk na stropě
Interiér malého obývacího pokoje dokonale doplňuje lesk na stropě

Další účinnou metodou je výběr nábytku na nohou.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 3 = 5

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: