Jak si vybrat nábytek na chodbě

Co je to předsíň? Ve standardních apartmánech sovětského období - to je malý úzký koridor, dostal tak velké jméno. V moderních apartmánech s různými dispozicemi má vstupní hala někdy dobrou plochu. A poměrně luxusní možnost - jsou to soukromé domy, v nich rozměry chodby jsou nepředvídatelné a tvar místnosti je atypický.

Jak si vybrat nábytek na chodbě

Výrobci relativně nedávno začali vyrábět nábytek, vhodný pro každý typ bydlení. Prosperující výroba nestandardních předmětů, jakož i modulární verze skříňového nábytku. Rozmanitost je dobrá, ale je těžké vybrat. Někdy, aby nebyla zmatena v souboru návrhů, je zapotřebí dobrý průvodce, který povede k nezbytnému směru.

Kde začíná výběr?

Jak si vybrat nábytek na chodbě
Nábytek pro prostornou chodbu moderního bytu      

Může se to zdát divné, ale výběr nábytku začíná objektivním hodnocením počtu věcí, které později budou muset zapadnout do tohoto velmi nábytku. Pokud jste minimalistický vůbec, a jdeme kolem jednoho páru obuvi pro každou příležitost, to je nepravděpodobné, že by zájem o obrovském prostorné skříně, a to i v přítomnosti přebytku prostoru.

Jak si vybrat nábytek na chodbě
Nábytek pro znalce minimalismu

Naproti tomu u pestrou majitele skříň, hmotnost jakýchkoliv doplňků, které nestihli shromáždit na jednom místě, dobrá, objemný úložný systém - to je to, co budete potřebovat.

A tak zjistit sami, co je to „Plushkin“ nebo asketa, jdete do obchodu, sklad nábytku, nebo si pohodlně ve svém oblíbeném křesle, listovala katalog Internetu - shopu.

Pohodlné možnosti nábytku pro různé typy chodbách

Jak si vybrat nábytek na chodbě
Rohová skříň na chodbě: univerzální nábytek

Řekněme, že máme kombinaci - mnoho věcí a malý prostor:

První možností je vestavěná skříň, pokud to dovolí architektonické prvky bytu. Vnitřní výplň je nabízena jinak, v šatních skříních nejsou jen police, ale také všechny druhy držáků, zásuvek, závěsů.

Varianta druhá - obvyklá skříň, přiměřené velikosti a navíc to bude obuvnitsa nebo konzole stůl, noční stolek a podnožka k dispozici, nebo miniaturní pohovka.

Jak si vybrat nábytek na chodbě
Plnicí skříň pro majitele různých skříní

Třetí možností je koupit hotovou sadu složenou z několika položek nabízených výrobcem. Například otevřený kabinový stojan, noční stolek, boty se sedačkou, jednokřídlá šatní skříňka mohou vstoupit zde. Jednoduché, kompaktní, pohodlné.

Čtvrtou možností je vyzvednout několik položek pro různé účely, ale ve stejné barvě a stylu. Nyní takové návrhy vyrábí většina výrobců a lze je získat postupně. Dobrou volbou pro ty, kteří nejsou finančně schopni koupit všechno najednou.

Společnou kombinací je středně velká chodba a slušné množství věcí:

Zde můžete rozšířit hledání vhodné možnosti a věnovat pozornost konfiguraci skříně. Výběr konstrukce závisí na vlastnostech místnosti, umístění dveří a délce slepých stěn. Posuvné a posuvné dveře jsou k dispozici v následujících verzích - rovné a šikmé. Druhá z nich jsou rozdělena na trojúhelníkové, ve tvaru písmene L a pětistěnné.

Hlavním úkolem je zajistit ve vnitřním plnění přítomnost sekcí pro drobné předměty a příslušenství, které jsou uloženy na chodbě. Skutečným předmětem moderní chodby byly malé skříňky na boty. Jsou pohodlné v tom, že mohou kombinovat úložný systém a pohovku.

Z hlediska funkčnosti je praktičtější instalovat kombinovaný úložný systém na chodbě, ve kterém se skládá několik objektů, z nichž každá nese nezávislé zatížení. Výrobci vyrábějí různé modely takového nábytku a vyzvednutí něčeho vhodného nezpůsobí složitost.

Jak si vybrat nábytek na chodbě
Obuv a komoda: moderní a praktické

Existuje názor, že čím prostornější je místnost, tím jednodušší je vybrat si za ní nábytek. To ovšem neplatí vždy. Ano, v prostorné chodbě je možné instalovat více nábytku než v malém a existuje možnost prostě neporušit jej s dalšími předměty. Proto, než se s touto situací zabýváte, musíte pečlivě přemýšlet nad tím, co je skutečně zapotřebí, a bez něhož můžete bez pomoci.

Zde nemusíte šetřit místo, ale nebudete moci ani ušetřit peníze. Osamělý v rohu osamělého šatníku nevyzdobuje místnost a nevyhnutelně bude vyžadovat nákup doprovodných modulů. Aby chodba vypadala zajímavě a stylově a byla zpočátku funkční, musíte přemýšlet o možnostech umístění nábytku.

Jak si vybrat nábytek na chodbě
Šatna-šatna

V soukromém domě se chodba může stát skutečnou šatní skříní

Za prvé, chcete-li, že návštěvníci vůbec nepochybovali o přítomnosti velkého úložného systému, vytvořte vestavěnou schránku. Jeho fasády mohou být zadekorirovany nejneuvěřitelnějším způsobem a za dveřmi se skrývá nejen celá šatní skříň, ale spousta potřebných gizmosů. Taková skříňka zcela nahradí plně rozvinutou komoru. Zbytek prostoru může být naplněn měkkým nábytkem a dekorativním doplňkem.

Za druhé, pokud chcete překvapit návštěvníky a ukážete vaši chuť k dobrému nábytku, pak správným řešením je koupit chodbu z pole. Není nutné, aby zdůraznil, že patří k přirozenému vzhledu dřeva. Návrháři již dlouho vyvinuli exkluzivní, kreativní možnosti.

Za třetí, chcete všechno nestandardní, neobvyklé, tedy individuální. Objednejte si v dobré dílně a získejte zcela neobvyklou chodbu.

O důležitých kritériích výběru

Jak si vybrat nábytek na chodbě
Nábytek z masivního dřeva

Je-li vzhled, design a kvantita nezávisle chápány, pak z hlediska kvality mnozí stojí v klidu. Co je lepší, přírodní dřevo, MDF, dřevotříska. Odpověď je jednoduchá - je lepší, aby byla vyrobena s ohledem na dodržování potřebných norem a vysoce kvalitních materiálů.

Jak si vybrat nábytek na chodbě
Sada nábytku z MDF

Nábytek z dřevotřísky, co hledat:

  • Na konec konců desek, takže existuje ochranná hrana. Bez ní se části mohou rychle stát bezcennými.
  • O spolehlivosti spojovacích prvků.
  • Na tloušťce polic. Pokud nejsou dost husté, pak se pod váhou věcí mohou ohýbat nebo zlomit.
  • U laminované dřevotřísky nesmí být fólie oddělena od povrchu.

Nábytek z MDF

Je třeba vědět, že vysoce kvalitní nábytek z MDF stojí téměř stejně jako dřevěný nábytek. To je způsobeno skutečností, že technologie pro výrobu desek MDF je drahá a je zpravidla pozorována zahraničními firmami. To zvyšuje náklady na produkt.

Nábytek z masivního dřeva

Před nákupem se zeptejte, s jakou povrchovou úpravou. Pokud je to bílý vosk, hrabání nebo voskování - nábytek je šetrný k životnímu prostředí. Bezbarvý lak musí být na bázi vody.

Zkusme to shrnout. Nábytek pro chodbu by měl být prostorný a funkční, pohodlný a snadno se čistí, odolný a krásný. Koneckonců, nejprve se setká s hosty a majiteli obytných prostor.

p.s: Pokud uvažujete o uspořádání chodby a potřebujete pro něj nábytek, doporučujeme kontaktovat naše partnery - Furniture Factory Style. Na jejich internetových stránkách, v sekci nábytku v chodbě, je k dispozici široká škála různých připravených řešení pro libovolný pokoj. A pro naše čtenáře také se slevou 500 rublů na promo kód "koffkindom".

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

57 − 49 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: