Tapety v interiéru dětské místnosti: vytvoření pohádky

Tapety v interiéru dětského pokoje

Chcete proměnit dětský pokoj do pohádkového domu nebo dát dětské lůžko uprostřed lesa? Pak pro interiér použijte tapety, jejichž výběr v moderních obchodech je prostě obrovský.

Fotografické tapety - velmi jasný a prominentní prvek návrhu každého pokoje, s nímž můžete vizuálně rozšiřovat prostor, nastavit náladu, rozvíjet představivost dítěte, přinášet do interiéru nové barvy. Zdá se, že používání tapety v dětském pokoji je velmi jednoduché - vybral jsem si obrázek, který se mi líbil, a lepidlo na zdi. Ale ve skutečnosti vybrat správné místo pro ně není tak snadné, zejména v malých bytech.

Vyberte si moudře

Nejprve je třeba si uvědomit, že tapeta v dětském pokoji je prvek, který je neoddělitelně spojen s celým interiérem místnosti. Tato závislost je zvláště patrná při uspořádání nábytku. Až do nedávné doby, v Rusku, jsme nebyli schopni správně používat tapety na plochu - malé byty a najít stěnu pro zdobení, která by nebyla naplněna skříněmi a policemi, velmi obtížné. Experti na návrh však trvají na tom, že tapety s intenzivním obrazem by měly být prázdné místo.

V této místnosti byla tapeta správně použita, nic je nezakrývá a můžete vidět všechny detaily.

Správné uspořádání fotografických tapet ve vnitřku dětského pokoje

Na další fotografii se připouští běžná chyba - ačkoli většina obrazu může být viděna, některé jsou pokryty policemi.

Nesprávné používání fotografických tapet v dětském pokoji

I ve velmi malém pokoji najdete prázdnou stěnu pro tapety.

Tapety v interiéru dětského pokoje

V některých místnostech není tak obtížné dodržovat toto pravidlo, například stěna za postelí není obvykle obsazena a tady vypadají vhodně.

Fotografické tapety v dětské místnosti

Druhé pravidlo výběru a používání fotografických tapet pochází z prvního - celý interiér musí být předem promyšlen. Vyberte si nábytek, doplňky, sportovní komplexy a přemýšlejte o tom, jak je uspořádat. A teprve potom pokračujte přímo k nákupu tapety. Mimochodem, tapety ve vnitřku dětského pokoje - vynikající nástroj pro vytváření různých zón pro hry, spánek nebo třídy. Dětský pokoj pro dvojčata mohou být perfektně rozdělena do samostatných funkčních oblastí pro další dvě školky oblasti detey.V interiéru pro spaní izolován photowall.

Zónování v dětském pokoji pomocí fotografických tapet
Zónování v dětském pokoji pomocí tapety

Zatřetí, Nepřehánějte ji jasem, protože děláte dětský pokoj, takže byste se měli velmi pečlivě zabývat touto otázkou. Možná v některých pokojích, například ve studiu nebo v obývacím pokoji, kontrastní obraz na zdi vypadá dobře, ale ne kde žije dítě. Fotografické tapety jsou velmi aktivní prvky dekorace a jejich jasná barva způsobí, že vzorek je příliš nápadný a dokonce i obtížný, což může negativně ovlivnit náladu dítěte. Proto je lepší vybrat snímky v tlumených tónech.

Podívejte se, jak aktivní jasně červené stěny kolem dětského lůžka vypadají, dítě v takovém prostředí bude těžké usnout.

Špatná volba barvy tapety v dětském pokoji
Špatná volba barvy tapety v dětském pokoji

Ale v této místnosti jsou barvy jemné a slunečné, vytvářejí pohodu a pomáhají uklidnit se.

Správná barva tapety v dětském pokoji
Správné řešení barev pro tapety v dětském pokoji

Velkou chybou při používání fotografických tapet v dětském pokoji je výběr takových výkresů, ve kterých jsou stejné prvky, které se opakují po celé zdi. Zhoršení této situace může být pokryto pouze takovou tapetou, nikoliv pouze několika stěnami. Je-li obraz také jasný, místnost bude tlačit na psychiku dítěte, což bude brzdit jeho vývoj a místnost bude dělat to nepříjemné a děsivé.

Například tapeta v této místnosti není jen příliš tmavá, ale obsahuje také mnoho malých opakujících se prvků, které potlačují nervový systém.

Špatná volba obrazu pro tapety v dětské místnosti
Špatný výběr vzorů pro tapety v dětském pokoji

Začtvrté, přemýšlet o osvětlení. Foto tapety mohou být neuvěřitelně velkolepé, pokud uděláte správné světlo na stropě nebo přímo na stěně.

Používání lamp pro zdobení tapety v dětském pokoji
Používání lamp pro zdobení tapety v dětském pokoji

A konečně páté, odrážejí hlavní téma tapety v příslušenství: hračky, polštáře, pláště na posteli. Ale nepřehánějte to, dokonce i vaše oblíbená kreslená postava se může nudit, pokud jste všude obtěžováni jeho obličejem! Například následující fotografie ukazují pokoj, ve kterém je příliš mnoho příslušenství.

Nesprávné použití příslušenství společně s tapetami v interiéru dětského pokoje
Nesprávné použití příslušenství společně s tapetami v interiéru dětského pokoje

Zde je další tip: Chcete-li revitalizovat místnost, přiložit aplikovatelné textilie, hračky a lampy na vhodné tapety, pak se můžete nejen podívat na obrázek, ale také se dotknout jeho detailů.
Tapety mohou dokonale podporovat styl místnosti, například dětský pokoj v mořském stylu může být doplněn o zobrazení moře, podmořského světa.

dětský pokoj v mořském stylu
Dětský pokoj v mořském stylu

Jak brát v úvahu povahu dítěte při výběru fotografických tapet pro dětský pokoj?

Při výběru tapety pro dětský pokoj je třeba vzít v úvahu nejen interiér, ale i charakteristiku charakteru dítěte a jeho pohlaví. Stojí za to zodpovědný přístup k výběru spiknutí a přemýšlejte o tom, jaké osobnostní rysy budou vychovávány u jednoho nebo dvou dětí.
Dětská tapeta pro chlapce může obsahovat příběhy, které se zaměřují na maskulinitu, odvahu, touhu po vítězství. Výkresy hradů, rytířů a zvířat, které symbolizují sílu a šlechtu (například lvi), přimějí budoucí muže, aby uvažovali o skutečných hodnotách. Dokonce i kluci milují obrazy karikatury o různých zařízení, cestování a samozřejmě válek a sport.Odnako pozor - předměty nesmí být příliš agresivní a aktivní, takže výkresy neporušují správný vývoj dítěte.

Dětské tapety pro kluky
Dětské tapety pro kluky

Dětská tapeta pro dívky je obvykle romantická a něžná, často v růžové a modré barvě postele. Hlavními tématy jsou princezny, pohádkové paláce, roztomilé zvířata a panenky.

Dětské tapety pro dívky
Dětské tapety pro dívky

Téma, které může sjednotit děti obou pohlaví, je samozřejmě příroda. Zvířata namalovaná nebo vyfotografovaná, stromy, květiny a tráva nezanechávají jedno dítě lhostejné.

Tapety v interiéru dětského pokoje
Tapety v interiéru dětského pokoje

Některá taková tapeta může být vložena na několik stěn, například když je obrázek koruny stromu umístěn pouze u stropu, zbytek prostoru je volný pro regály nebo malou skříňku.

Tapety v interiéru dětského pokoje

Fotografické tapety ve vnitřku dětského pokoje vám pomohou vytvořit pro dítě celý svět. Co bude naplněno, závisí na vaší volbě. Nechte to mít pravdu!

V příštím videu můžete vidět příklad správného používání fotografických tapet v dětském pokoji. Věnujeme pozornost projektu "školy opravy" - "lesem na okraji"

Útulnost pro váš domov!

Pokud se vám tento článek líbil, sdílejte jej se svými přáteli kliknutím na ikonu sociální sítě.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 4 = 5

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: