Interiérové ​​posuvné dveře: pomáhají při výběru

Posuvné vnitřní dveře

V moderním interiéru se prostor mezi místnostmi stal také jedním z prvků interiérového designu. Může být ponechán otevřený, což se praktikuje v tzv. Studiových apartmánech nebo oddělených netradičními návrhy dveří. Ve většině domů a bytů se používají pravidelné křídlové dveře.

Alternativně je možné použít skládací struktury nebo vnitřní posuvné dveře, které jsou někdy nazývány "dveřními kupony". Ve srovnání s konvenčními výrobky mají řadu výhod a nevýhod. Kromě toho se kluzné konstrukce mohou lišit způsobem instalace a typem pásu. Podívejme se blíže na všechny možné možnosti.

Výhody a nevýhody posuvných dveří

Interiérové ​​posuvné dveře jsou aktivně využívány japonskými architekty a staviteli, protože tento typ konstrukce je jedním z národních prvků zařízení domu, zakořeněné v hlubinách staletí. Jaké jsou výhody posuvných dveří?

 1. Hlavní výhodou uvedenou výrobci a prodejci těchto konstrukcí je rozumnější uspořádání obytného prostoru ve srovnání s křídlými dveřmi. Ve skutečnosti pro malé byty s malou záběry a úzkými chodbami může být řešení problému;
 2. Futuristický vzhled. Posuvné dveře dokonale zapadají do designu bytu ve stylu "techno" nebo módního "minimalismu", který se blíží japonské tradici;
 3. Posuvné konstrukce jsou vhodné pro nestandardní vchody, které vám neumožňují vyzdvihnout dveřní křídlo, protože je širší nebo naopak, už je to clona;
 4. Šířka sortimentu a rozmanitost designu umožňující organické posuvné dveře do jakéhokoliv interiéru;
 5. Dlouhá provozní doba;
 6. Ergonomie.

Nicméně spolu s výhodami mají návrhy posuvných dveří řadu nevýhod:

 1. Špatná izolace zvuku a zvuku;
 2. Slabá těsnost;
 3. Potřeba pravidelného mazacího mechanismu. V opačném případě při posuvu mohou dveře klepat, pohybovat se trhavými pohyby, někdy zaseknout.

Pokud jste se pevně rozhodli nainstalovat právě takový typ konstrukce dveří, jděte do další fáze - volba.

 

Posuvné dveře

Jaký druh klouzavé struktury si vybírat, abychom se nemýlili?

Interiérové ​​posuvné dveře klasifikované podle počtu pláten:

 • Jednopatrové dveře;
 • Dvoudveřová

A druh instalace:

 • Podél zdi;
 • Uvnitř stěny

Nejdříve zvažte typ instalace. Bez ohledu na to, jak chcete skrýt dveře uvnitř zdi, pokud žijete v domě nebo v bytě, ale nejste připraveni na radikální restrukturalizaci, bude tato možnost opuštěna. Je možné jej realizovat pouze ve fázi výstavby, přičemž v zdi zůstane zvláštní výklenka, ve které posuvné dveře nakonec opustí. Proto jsou vodítka zpravidla položena podél stěny.

Mechanismus posuvných dveří
Princip činnosti posuvných dveří

Pokud jde o počet dveří listy, zde, zpravidla také, zvláště není vybrán. Dvě pláty jsou vhodné, když je šířka otvoru mnohem větší než standardní. V tomto případě jsou plátna nastavena na jeden vodítko a mohou se pohybovat odděleně v různých směrech a do jednoho.

Bílé posuvné dveře

Vyberte typ přílohy

Pokud by vnitřní posuvné dveře byly stejného typu, nebylo by to nutné skrýt rysy jejich konstrukce, instalace a provozu.

Existují však rozdíly, které nejsou pro laika tak zřejmé. Umožňují široké pole pro projev individuality při návrhu bytu. Patří sem:

Typ přílohy:

 • Vodicí válečky jsou umístěny hned pod;
 • Níže a výše.

Umístění vodítek pouze na podlahu - nejběžnější typ upevnění pro montáž kluzných konstrukcí. Zpravidla se volí z důvodu úspory nákladů, protože v tomto případě posuvné dveře stojí jeden a půl, a to i dvakrát levnější.

Mělo by se však okamžitě poznamenat, že při tomto typu instalace dochází často k problémům s posuvným mechanismem během provozu - začne se zasekat, tkanina se pohybuje trhliny s vrtáním nebo broušením. Kromě toho, pokud jsou vodítka pouze na dně, nedoporučuje se používat těžké tkaniny, například z masivního masivního dřeva, protože mohou nakonec zkreslit strukturu a vést k narušení funkčnosti.

Mechanismus posuvných dveří

Stavby dveří s vodícími válečky jak na podlaze, tak na stropě jsou dražší. Jak jsme již uvedli, rozdíl v ceně může být jeden a půl a dokonce dvakrát. Při dlouhodobém provozu se však tyto náklady splácejí.

Tento typ instalace zajišťuje spolehlivost, pohodlné používání a delší životnost bez úpravy mechanismu. Navíc mohou odolat hmotnosti těžkých látek, včetně masivního dřeva.

Současně platí, že pro instalaci posuvných dveří se dvěma vodícími válci existují omezení, o kterých byste měli předem uvažovat, pokud se rozhodnete nainstalovat tento systém.

Především je třeba dodržovat následující podmínky:

 1. Strop a podlaha musí být dokonale vyrovnané;
 2. Podlaha a strop musí být striktně paralelní. Pokud má jedna nebo druhá rovina úkos, sklon, posuvná konstrukce se bude držet;
 3. Absence jakýchkoliv stropních konstrukcí, včetně napětí, zavěšení nebo rozmanitosti - strop kolejnic.

Pokud má podlaha nebo strop ve vašem domě nebo v bytě sklon, ale stále chcete instalovat vnitřní posuvné dveře na dva vodítka - horní a dolní, postarat se o vyrovnání letadel, například, dělat podlahové potěry. Vyrovnání stropu bez pomoci zavěšených konstrukcí je obtížnější a nákladnější, ale je také možné.

 

Křídlo posuvných dveří

Které dveře preferujete?

Stejně jako v případě konvenčních výkyvů, nákup vnitřní posuvné dveře zvolíte typ plátna. Může to být:

 • Masivní dřevo;
 • Sklo nebo zrcadlo;
 • Dřevotříska, dřevotříska;
 • Kombinovaná tkanina: dřevotříska se skleněnou nebo zrcadlovou vložkou.

Pokud jde o dveře z masivního dřeva, jsou rozhodně silné, spolehlivé, odolné. Již jsme zmínili nevýhody takové volby - především jsou mnohem dražší než standardní, zvláště pokud mluvíme o vzácných druzích stromů.

Kromě toho mohou být namontovány pouze na dvě kolejnice, horní a spodní, jinak díky vysoké hmotnosti tkaniny bude konstrukce v průběhu času zkroucená.

Posuvné dveře na fialovém pozadí
Kombinované posuvné dveře

Posuvné vnitřní dveře ze skla nebo zrcadel s hliníkovými hranami jsou velmi elegantní, stylové a dokonale se vejde do "techno-stylu". Nevýhodou je opět značná hmotnost konstrukce, kvůli které je lepší ji namontovat na dva vodítka a vysokou cenu (i když je nižší než dřevěný masív).

Posuvné dveře s květinami
Skleněné posuvné dveře

Utěrky z dřevěných nebo dřevěných desek jsou cenově dostupné, mají malou hmotnost, takže můžete ušetřit na instalaci konstrukce tím, že připevníte pouze spodní vodítka. Nevýhody zahrnují skromný design, který se liší pouze barvou a strukturou vrstvené fólie horní vrstvy.

Barevné posuvné dveře Wenge
Kluzné vnitřní dveře s montážní lištou na jedné kolejnici

Kombinované dveřní listy, které se skládají z dřevotřískové a skleněné nebo zrcadlové vložky, jsou absolutním lídrem v prodeji. Splňují většinu požadavků průměrného spotřebitele, protože jsou cenově dostupné a pohodlné. mají malou hmotnost, a proto je možné namontovat pouze jeden vodítko.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

11 + = 15

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: