Typy a vlastnosti podlahových zrcadel

Zrcadlo klasické

Zrcadlo je vnímáno člověkem s něčím okouzlujícím a atraktivním. V interiéru však slouží k jiným účelům. Zrcadlo venkovní by mělo nejen odrážet vlastní reflexe vlastníka, nejlépe v plném růstu, ale také udělat holistický a originální pokoj.

Zrcadlo by mělo být téměř hlavním prvkem v interiéru domu, takže stojí za to přemýšlet o tom, kam ho umístit a jaký druh nákupu. Proto musí být parametry, jako jsou rozměry, tvary, materiál, z něhož je výrobek vyroben, spojeny s celkovou stylistikou místnosti.

Typy a rozdíly mezi zrcátky

V specializovaných obchodech je k dispozici široká škála podlahových zrcadel. Jsou vybaveny nohama, opěrkami, koly, jsou schopny bezpečně otáčet nebo utáhnout. Plátno pro zrcadlo má různé formy - ve tvaru oválného, ​​obdélníku nebo složitějšího obrysu.

Zrcadlo s dekorací

Na povrchu zrcadla můžete umístit různé ozdoby a mozaiku ze skla, pasty z plastu, ozdobit keramickými nebo ocelovými prvky a můžete kombinovat dvě nebo několik zrcadlových plátků různých barev. V zrcadle podlahy se také vkládá původní podsvícení.

Doporučujeme také náš článek Rám pro zrcadlo s vlastními rukama.

Další zjednodušené a levné typy podpěr, různé stojany, rámy pro zrcadla jsou vyrobeny z oceli, dřeva nebo plastu. Drahé modely jsou zdobeny kované, lité, vyřezávané, zlacené rámy v podobě různých vzorů, křišťálové přívěsky.

K dispozici jsou 4 typy podlahových zrcadel:

 • zrcadlo ve formě psychiky;
 • zrcadlo na stojanu;
 • přiložené zrcadlo;
 • zrcadlo ve formě obrazovky.

Zrcadlová podlaha

Zrcadlo ve formě psychiky

Nějaká psychika je zrcadlo podlahy vyrobené v přísném stylu. Podstatou je, že jeho jednoduchá konstrukce se skládá z několika podpěr, mezi kterými visel zrcadlový plátno.

Jedno ze dvou zrcadel vždy zobrazuje zvětšený displej. Schopnost přizpůsobit a měnit úhel zrcadla je jedinečná.

Zrcadlová podlaha

Zrkadlo na stojanu

Zrcadlo na stojanu je nejstabilnějším modelem. Stojan je vyroben z mnoha materiálů, má poměrně složitý design, má regály, podnosy, krabice. Budou se bezpečně přizpůsobit malým věcem, které mají ženy s sebou. Zde se zrcadlový plátn nachází na nohách a je pevně fixován. Aby se zrcadlo mohlo pohybovat, jsou k němu připevněna malá kola namontovaná na stojanu.

Přečtěte si také náš článek Zrcadlo v obývacím pokoji: transformace interiéru.

Zrcadlo stylové

Boční zrcátko

Plátěné plátno, které nemá podporu. Obvykle je to zrcadlo v plné délce, které visí na zdi. Zrcadlo musí mít nutně masivní rám a výšku asi 170 cm, aby se mohl sám prozkoumat. Zrcadlo v plném růstu je vyrobeno z masivních materiálů, ačkoli tam jsou také struktury, které nejsou příliš těžké, ale vyžadují zesílené upevnění.

Zrcadlo MOWA 061

Zrcadlo ve formě obrazovky

V podstatě se tento typ zrcadel používá k rozdělení prostoru v místnosti do několika zón. I když ji používají jako šatnu, například v ložnici.

Článek v tématu: Zrcadla pro hala

Existují dva pozitivní body: Za prvé, nikdo nevidí; Za druhé, vidět jeho vlastní obraz, to znamená, že nevyžaduje další zrcadla.

Doporučení pro zlepšení vizuálního vnímání prostoru:

 • schopnost vizuálně zvětšit místnost. Výška by měla být srovnatelná s místností samotnou nebo s růstem osoby;
 • Změna podlouhlého tvaru místnosti pomůže při instalaci dvou zrcadel na protilehlé stěny;
 • pro větší osvětlení je nutné osvětlit vedle podlahového zrcadla;
 • změna interiéru místnosti může být rámováním zrcadlového rámu, a v jeho blízkosti dal všechny druhy vázy, svíčky, figurky. Mirror přebírá roli obrazu, což je velmi neobvyklé a zvláštní;
 • podlahové zrcadlo ve tvaru okna, které je zdobeno květinami nebo textilem;
 • Pokud jde o chodbu, zrcadlo bude vizuálně rozšířit prostor, v ložnici - přidá tajemství, a pro kancelář nebude zatěžující.

Způsoby vytváření zrcadel

Složení zrcadel zahrnuje ukládání stříbra nebo hliníku. Jako amalgam se používají fenolové barvy a akrylové barvy. Ve formě povlaku se také používá zlato nebo chrom.

Vrstva, která může odrážet objekty, se používá dvěma způsoby:

 • s pomocí chemie, když se ocel uvolní z roztoku soli;
 • fyzicky, když je ocel postřikována pod tlakem nebo se odpařuje.

Vincent zrcadlo

Feng Shui zrcadlové uspořádání

Nikdy neumísťujte zrcátko na chodbu naproti předním dveřím, protože do vašeho bytu nedovolí pozitivní energii. Je nutné ho uspořádat tak, aby při vstupu do podlahového zrcadla se odrážela chodba vedoucí do místností.

Zrcadlo může být umístěno kolmo k oknu v případě, že je následován příjemným, klidným a klidným vzhledem. Feng Shui v zrcadle by měla odrážet jen příznivé věci, které by tě potěšily.

Zrcadlo s krásným rámem

Rád bych dodal, že tento druh výzdoby, jako venkovní zrcátko, má tu výhodu, že může být umístěn kdekoli, nezajišťuje zbytečný prostor.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 1 = 1

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: