Tlačítka v interiéru: nápady pro použití

interiér výzdobu s fotografií fotografií

Každá hostitelka má pravděpodobně sadu knoflíků, které jsou shromažďovány a uloženy jen v případě. Pomáhají, když najednou vyrazí a ztratí své knoflíčky z oblečení.

Ale navíc k přímému cíli, můžete přijít s velkým množstvím originálních nápadů, jak používat tlačítka. Specialisté v ručním průmyslu je používají především k výrobě příslušenství: kabelky, špendlíky, náramky atd. Ale také nyní je dekor interiéru s knoflíky stále populární. Zdá se, že je můžete jen šit na textilní doplňky, zdobit polštáře nebo záclony, ale ve skutečnosti, dekor tlačítka může být mnohem zajímavější a větší. Touha vytvořit a fantazie může dát světu mnoho skutečných mistrovských děl, když vyzdobíme interiér tlačítky. Kromě toho samotný proces vytváření takových ozdobných ozdob bude fascinující zábavou a dokonce i to může být bezpečně přitahováno dětmi.

dekor tlačítka v interiéru
Dekorace tlačítek ve vnitřku

Všestrannost materiálu

Rozmanitost různých typů, barev a tvarů tlačítek umožňuje jejich použití téměř pro jakýkoli účel. Jasný dekor knoflíků vypadá skvěle i v lakonických interiérech, což je pozitivní a spontánní. Ve stylu pop art jsou světlé umělecké objekty vždy v úctě, a proto není možné uniknout bez jasně třpytivých doplňků k tlačítkům.

Dětské pokoje vypadají skvěle při použití interiéru s tlačítky. A tady můžete zahrnout do procesu vytváření zajímavých detailů majitelů pokojů - jejich nápady jsou často originálnější než dospělí. V obývacích pokojích vypadají dobře textilie zdobené světlými knoflíky nebo jemnými pastelovými odstíny. Panno nebo obrázky knoflíků najdou zde čestné místo na jedné ze zdí. Ložnice, kuchyně a dokonce i koupelny se mohou stát trochu útulnějším, pokud k nim přidáte výzdobu knoflíků.

Tlačítka ve vnitřku dětského pokoje: nápady
Tlačítka ve vnitřku dětského pokoje: nápady

Obecně lze dekor interiéru s tlačítky podmíněně rozdělit na přímo vytvářející interiérové ​​doplňky nebo ruční práce a zdobení stávajících prvků interiéru. A v tom a v jiném případě jsou získány velmi účinné a elegantní věci.

Vnitřní výzdoba

Vnitřní výzdoba s tlačítky umožňuje mnoho zastaralých nebo nudných věcí získat druhý život. Varianty toho, co může být zdobeno tak neobvyklým způsobem, váží. Nejčastějším způsobem, jak používat knoflíky k určenému účelu, je samozřejmě zdobení záclon nebo jiných textilií. Takže jednobarevné záclony v ložnici nebo v obývacím pokoji mohou být lehce přeměněny jednobarevnými nebo vícebarevnými tlačítky. Fascinující vzhled, například jasně žluté nebo bílé knoflíky v horní části jasně modré nebo tmavé monochromatické závěsy, symbolizující noční oblohu s hvězdami.

Zdobíme záclony tlačítky
Zdobíme záclony tlačítky

V závěsy do dětského pokoje lze čerpat na něco jasného, ​​a dokonce můžete šít na knoflíky ve tvaru obrazu, například žirafa, slon, nebo jiné velké zvíře. Takový dekorace interiéru s tlačítky pomáhá zachránit dítě před strachem z temnoty.

Kresby na stěnách pomocí knoflíků
Kresby na stěnách pomocí knoflíků

Dekorační polštáře je také možné zdobit knoflíky. Mohou vyšívat různé obrázky nebo písmena. A pro klasické interiéry je lepší vybrat monochromatické knoflíky, a pro moderní - více odvážných a jasných řešení.

Je zajímavé navrhnout fotorámečky nebo rámečky pro zrcadla a pro lepší efekt můžete vyzdobit několik interiérových předmětů v jednom stylu. Mimochodem, je neobvyklé nalepovat rámečky nebo jiné ploché plochy, vytvářet objemné obrázky nebo vzory.

Fotorámečky, vázy, krabice, zdobené knoflíky
Fotorámečky, vázy, krabice, zdobené knoflíky

Dekor knoflíků je vhodný pro nádobí, vázy, květináče, leks a zde můžete používat nejen tlačítka samotná, ale i další materiály: mince, barety, klipy, stuhy atd. Taková zlověstná věc je docela vhodná pro venkovský styl. V takovém případě se objekty nemohou ani přilepit "v kruhu" a okamžitě aplikovat lepidlo na povrch a ponořit objekt do hory jasných knickknacks. Takže jsou uvízli v chaotickém pořadí a vytvořili původní kresbu. Stejně tak můžete zdobit lampy, plafondy, svícny a lampášky: budou těžit pouze v případě, že budou doplněny barevnými knoflíky.

Dekorace pro vázu knoflíků
Dekorace pro vázu knoflíků

Skříňky na klenoty nebo pro jiné věci, taky, může být zdobené takovým způsobem, pravda, tady je lepší ozdobit pouze horní část nebo kryt, nebo krabici se stane nestabilní. Truhly a kufry mohou hrát novým způsobem a přinést poznámku z východu do interiéru, pokud si vyzdvihnete pro ně knoflíky s jasnými barvami ovoce a karamelu.

Dekorace kufru s knoflíky
Dekorace kufru s knoflíky

Můžete použít na klopě výzdobu i pro velké kusy nábytku, například všechny úchyty skříněk mohou vložit přes stejný typ kompozic tlačítek nebo dokonce celé dveře zdobené tímto způsobem. Je skvělé aktualizovat starý nábytek, pokud není v plánech zahrnuto zakoupení nového.

Tvorba dekorativních doplňků

Zdobit a dělat staré věci nové je samozřejmě zajímavé, ale je ještě zajímavější vytvořit samostatné interiérové ​​prvky z různých materiálů. A výzdoba interiéru s knoflíky v tomto ohledu není výjimkou, protože díky těmto malým detailům můžete dělat ty věci, které jsou nejvíce nemyslitelné.

Dekorativní knoflíky
Dekorativní knoflíky

Jeden z prvních variant řemesel z knoflíků lze považovat za tvorbu květinových kompozic. Kombinací knoflíků na několika kusech můžete vytvořit jádro a pomocí husté tkaniny nebo dokonce papíru provádět lístky. "Dejte" takovou květinu na drátu, přidáním do ní pár stejných, můžete získat velmi pěknou jarní kytici. Jako možnost: můžete jednoduše připojit tlačítka na principu pyramidy, začínající nejmenší a končící největší. V závislosti na použitých barvách je vybrána váza, láhev nebo jiný obal, který dokončí kompozici.

Dekorativní kompozice knoflíků
Dekorativní kompozice knoflíků

Pomocí tlačítek můžete vytvářet záclonové záclony, které jsou vhodné pro okna a klenuté otvory, pokud harmonicky odpovídáte barvám. Zvláště je vhodné, aby vypadaly jako záclony v kuchyni, ale mohou také sloužit jako druh oddělovače mezi chodbou a místností.

Pomocí tlačítek můžete nejen zdobit předměty pokrmů, ale také vytvořit nové. Samozřejmě, že nebudou moci jíst, ale můžete mít některé malé věci ve formě klíče nebo nití pro pletení. Takové kontejnery jsou vyrobeny zcela jednoduše: musíte klepnout na knoflíky dohromady, jako kdyby jste vytvořili vhodnou základnu. Můžete buď použít jako vzduchový balón, který po vytvoření desky nebo vázy musí prasknout, nebo skutečný talíř, ačkoli, měli byste se ujistit, že lepidlo nestáhne nádobí sami.

Váza z knoflíků
Váza z knoflíků

Stejně tak můžete udělat stínidlo pro lampu, květináče na květiny nebo zajímavou rakev. Pokud lepidlo konvenčních tlačítek v rovině, můžete postavit pod sklenice nebo pod horkou.

Z knoflíků se na chladničce vyrábějí elegantní magnety, které můžete vyrobit nejjednoduššími verzemi, jednoduše přilepením malého magnetu k tlačítku nebo složitějšími kompozicemi používajícími další materiály: tkaninu, lepenku, přírodní materiály. Takže například získáte originální větve ze suchých tyčinek s lepenými knoflíky.

Magnety na lednici z tlačítek
Magnety na lednici z tlačítek

Tlačítka se mohou stát také druhem ciferníku v domácích hodinkách. Pokud je hodinový stroj, pak udělat zajímavé hodiny pro kuchyni nebo školka nebude těžké. Můžete označit každou číslici jinou barvou nebo velikostí tlačítka, nebo můžete slepit několik identických částí, aby zobrazili konkrétní číslo. Ukázalo se, že to je velmi jasná, jedinečná a zároveň užitečná věc pro dům.

Dekorační hodiny s tlačítky
Dekorační hodiny s tlačítky

Umělci ve sprše mohou vytvářet opravdová díla pomocí malých a velkých tlačítek. Nejběžnější obraz, který je takto proveden, je větev nebo celý strom. S pomocí tlačítek je snadné zobrazovat ovoce nebo listy a nakreslit větev s tmavou barvou nebo také vypnout s hnědými tlačítky. Fanoušci nestandardních řešení mohou přicházet s celou krajinou, zátišími nebo dokonce portréty knoflíků. Takové mistrovské díla lze provádět přímo na zdi a mohou být na plátně nebo na papíře a poté vloženy do rámu.

Strom tlačítek v rámečku
Strom tlačítek v rámečku

Dokonce i děti mohou "kreslit" pomocí tlačítek, zvláště pokud předběžně načrtávají obrobek. Stejným způsobem jsou panely vytvořeny písmeny a nápisy, které se v poslední době staly populárními. Mimochodem, rozsáhlé dopisy samotné, které se rozšířily nejen do zahraničí, ale i do naší země, lze snadno tvořit knoflíky.

Vnitřní písmena tlačítek
Vnitřní písmena tlačítek

Věnce na předních dveřích mohou být také vyrobeny z knoflíků. Je žádoucí, aby se používalo nějakého druhu základů, takže knoflíky jsou lepeny nebo šité pouze podél okraje, jinak budou vyžadovat hodně.

Dekorativní věnec u dveří knoflíků
Dekorativní věnec u dveří knoflíků

Různé dekorace pro dům - to samozřejmě hračky. A to mohou být nejen dětské hračky, ale také tématické dekorace, například pro nový rok nebo pro svatbu. Jako dětské hračky je snadné vytvářet různé druhy zvířat a za použití tenkého drátu mohou zvířata pohybovat končetinami a hlavou. Realizace takových hraček se nijak výrazně neliší od výroby beadwork, avšak zdrojový materiál bude poněkud větší.

Vánoční ozdoby z knoflíků
Vánoční ozdoby z knoflíků

Stejně tak jsou vyrobeny světlé novoroční hračky a vánoční ozdoby. Spojením zelených tlačítek je snadné vytvořit vánoční stromek, bílý - sněhulák a červenou - hvězdu. Podobnost svatební kytice nebo boutonniere pro hosty může být také vyrobena z knoflíků.

Můžete přijít s velkým množstvím možností, jak zdobit nový rok nebo svatební stůl, a obecně prostor pro každou oslavu s pomocí knoflíků. Ozdobte ubrousky, pozvánky, tablety na posezení, suvenýry pro hosty - to vše lze provést pomocí tlačítek. Ve skutečnosti se v rukou řemeslníků změní na originální plastelínu, ze které můžete vytesat cokoliv. Zůstává pouze získat nesčetné množství knoflíkových pokladů a můžete si uvědomit nejjasnější designové nápady.

Nápady pro použití tlačítka lze zobrazit v následujícím videu:

Útulnost pro váš domov!

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

4 + 1 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: