Stojan pro deštníky ve vnitrozemí: důležitý maličkost

deštník stojí na vnitřní fotografii

Stále více moderních lidí preferuje zastřešující stánky místo obvyklého způsobu jejich sušení v otevřené podobě. O jakém druhu a formě jsou stojany, jaký materiál a jak vybrat stánku pro deštníky, budeme diskutovat níže.

Ukazuje se, že deštníky by neměly být uchovávány v otevřené podobě. Za prvé, takové použití deštníků je kazí a snižuje životnost, a za druhé, vyschnout několik deštníků současně, pokud náhle přijdou hosté, - souhlasíte, je to velmi nepohodlné.

V tomto případě dospěli k závěru, že je třeba zastřešit stánku. Okamžitě si zapamatujte zahraniční filmy, ve kterých se postavy, které jdou do deště v domě, bezstarostně opouštějí tyče v elegantním zastřešujícím stánku. Tento zdánlivě malý a volitelný démon je schopen dát individualitu chodby, působící jako druh uměleckého předmětu, nebo úspěšně zapadnout do stávajícího interiéru, pokud si vyberete ten správný model.

Stojan na deštníky uvnitř chodby
Stojan na deštníky uvnitř chodby

Co hledat při výběru?

Před výběrem stánku pro deštníky je třeba určit, pro co je to potřeba: pouze jako funkční věc, nebo také jako dekorativní předmět, který se harmonicky sdružuje s interiérem chodby. V tomto případě musí být deštníkový stojan kombinován s dalšími dekorativními prvky chodby. Na tom závisí materiál, ze kterého bude proveden, jeho vzhled a samozřejmě i cena.

Kovaný stojan na deštníky
Kovaný stojan na deštníky

Je třeba poznamenat, že některé zastřešující stojany nemají příchytky (houbičky, palety), které sbírají nebo absorbují vlhkost. Takové modely mohou být také použity v bytech, ale po každém silném dešti budete muset podlahu otřít.

Důležitým bodem, na který musíte věnovat pozornost při výběru stánku pro deštníky, je kapacita.

Pokud má malá rodina dvou nebo tří lidí bydliště v domě nebo bytě, je vhodný také malý stojan na deštníky, který lze v případě potřeby vyčistit a odstranit. Je-li rodina velká, a také často přijímá návštěvníky v domě, je lepší vybrat prostorný model, který je také prvkem výzdoby.

Originální stojan na deštníky
Originální stojan na deštníky

Chcete-li stojan na deštníky, jak úspěšně se vešly do interiéru, to stojí za to vyzvednout dalších kusů nábytku v hale, například stojan na boty nebo ramínku. Který je zde zastoupen spoustou doplňků modelů, které kombinují závěs a stojan na deštníky, a můžete také najít možnosti, kde je umístěné na dveřích skříně, nebo vložené do něj, což je dobré pro malé byty. Ale stále častěji lidé přestanou používat tuto volbu, když tyto věci půjdou odděleně, zejména pokud vám prostor dovolí nainstalovat příslušenství větší velikosti.

Deštník stojí v prostorné chodbě
Deštník stojí v prostorné chodbě

Dále závisí na velikosti chodby. Umístěte masivní stánek na chodbu, kde se můžete stěží otočit, není to zcela rozumné. V těchto místnostech si můžete jenom promyslet vestavěnou skříň nebo mobilní model, který můžete vyčistit a občas získat. Pokud je vchod docela velký, můžete už dávat vězení fantazii.

Stojte na deštníky ve velké chodbě
Stojte na deštníky ve velké chodbě

Většina variant racků je určena pro deštník, ale existují některé modely, které jsou vhodné pro běžné skládací deštníky.

Použité materiály

Trh má velké množství stojanů na deštníky různých materiálů, z nichž každá má své výhody a nevýhody. Proto před nákupem byste měli určit, který materiál je pro vás vhodnější:

Plastové

Plastické modely jsou považovány za nejlevnější. Nejjednodušší varianty lze sotva považovat za dekorativní prvky, protože jsou obvykle jednoduché a neutrální barvy. Mohou být použity jako mobilní stojany, to znamená, že je vyjměte pouze tehdy, když potřebujete vyschnout mokrý deštník.

Mobilní stojan pro deštníky
Mobilní stojan pro deštníky

Existuje více nádherných modelů jasných barev, které jsou vyrobeny jako květina, hvězda, velká sůl, atd. Plastový deštníkový stojan je lehký, mobilní a praktický, protože je snadno umýt v případě, že se špiní.

Plastový deštníkový stojan
Plastový deštníkový stojan

Kov

Kovové stojany jsou dražší, ale jsou již součástí dekoru, a vyzvednout kovový stojan na deštníky může být téměř každý styl interiéru. Takové stánky představují široká škála modelů: kované modely, kovové boxy a varianty s pronásledováním nebo tiskem.

Stojan na kovový deštník
Stojan na kovový deštník

Často je kovový stojan je velmi prostorný, to nezabírá mnoho místa na chodbě, ale je určen především pro deštník. Pro malé skládacích fit modelu, kde je nosná paleta nebo neúplné kruh nebo více háky na vrcholu, aby bylo možné zavěsit deštník na smyčce.

Strom

Nejoblíbenější jsou dřevěné modely, které jsou vhodné pro téměř veškerý nábytek na chodbě. Velmi málo firem, které se specializují na výrobu deštníků na dřevo, jsou drahé.

Dřevěný stojan na deštníky
Dřevěný stojan na deštníky

Zde je možné považovat výstup za výrobu stojanu za objednávku, zejména pokud je nábytek pro chodbu vyroben speciálně pro váš byt. Okamžik ochrany stromu před vlhkostí je důležitý: strom je nutně pokryt lakem, který ještě více zdůrazňuje jeho fakturu.

Sklo

Velmi působivé hledá sklo stojan, a nemyslím si, že se jedná o křehký materiál a bát náhodou ublížit a rozbít koš. Pro výrobu tohoto příslušenství je použito speciální sklo, které odolává vysokým nákladům a různým nárazům. Takže i když neúmyslně propadnete takový stojan, nezlomí se.

Stojan na deštníky ze skla
Stojan na deštníky ze skla

Modely ze skla mohou mít také různé tvary, což umožňuje, aby se vešly do vnitřku různých stylů: to může být obecně obdélníkový nebo čtvercový tvar, komolého kužele nebo rafinované formě, jako ve skleněné nebo do vázy. Jedinou nevýhodou této možnosti je, že bude nutné po každém dešti udržet čistotu a utřít takový stojan, aby nedošlo k žádné stopě vody. Díky moderním čisticím prostředkům by to neměl být velký problém.

Keramika

Nejširší sortiment keramických držáků pro deštníky. Díky různým barvám můžete vyzvednout keramiku pro libovolný interiér. Jedinou nevýhodou je, že by se s ní mělo jednat opatrně, protože je to spíše křehká věc.

Keramické regály pro deštníky Foto
Keramické regály pro deštníky Foto

Formy takových stojanů lze také měnit: běžné podlahové vázy, které jsou opatřeny speciálním absorpčním materiálem v Regálové nebo struktury splétané a vložek ze skla a původní podstavec ve formě ptáka nebo zvířete, např sovy - moudrosti symbol.

Rothang

Dětské stojany z ratanu nebo jiné tkaní jsou také v poptávce, protože jsou vyrobeny z ekologicky šetrného materiálu. Jsou vhodné pro chodby, kde se používají přírodní materiály nebo podobná proutěná struktura nábytku nebo příslušenství. Navzdory skutečnosti, že se tyto modely zdají křehké, jsou schopny odolat těžkým nákladům. Výhoda takových modelů spočívá v tom, že materiál může mít jakoukoliv formu, kterou návrhář sestaví, což poskytuje velký výběr modelů různých tvarů a velikostí.

Stojan na deštníky z ratanu
Stojan na deštníky z ratanu

Kůže

Poměrně drahá a elegantní volba je deštníkový stojan vyrobený z kůže. Tento stojan má smysl dát, pokud je jiný nábytek na chodbě částečně z kůže. Vypadá to, že takové regály jsou luxusní, zvláště pokud je pleť speciálně stárlána. Neexistují prakticky žádné varianty tvarů: převážně válcovité deštníky jsou vyrobeny z kůže.

Kožený stojan na deštníky
Kožený stojan na deštníky

Samostatně je třeba říci o originálních modelech, které se těžko donesou do jakékoliv kategorie. Může to být stojan vyrobený ve formě obrovské boty, karafy, pahýl, delfín nebo jiné zvíře. V zásadě jsou tyto modely vyráběny na zakázku. Ale některé kreativní věci je možné udělat samy o sobě. Například se nyní těší oblibě, a to jak v domácnostech, tak v kancelářích, kde je dno zastoupeno živou travní trávou a vrchol je pouze vodorovná kovová opěrka pro deštník.

Stojan na deštníky v různých stylech interiéru

Rack pro deštníky v interiéru každého bytu bude vypadat "v předmětu", pokud si to vyberete ve stylu sálu. Například skleněné stojany obyčejného obdélníkového tvaru vypadají skvěle ve stylu hi-tech nebo techno, kožené nebo proutěné deštníky jsou vhodné pro klasické interiéry nebo koloniální styl. Také pro klasicistní styl jsou vhodné kovové stánky s pronásledováním nebo vyřezávanými dřevěnými modely.

Stojan na deštníky v klasickém stylu
Stojan na deštníky v klasickém stylu

Plastu nebo kovu stojan na deštníky v interiéru minimalistickém stylu vypadat přirozené, pokud vyberete model bílé a stručné formě. Zvláště vhodné pro minimalistický styl stojanu kovu, ve tvaru palety, a jeden nosiči nebo ve formě spirály.

Stojan na deštníky v minimalistickém interiéru
Stojan na deštníky v minimalistickém interiéru

Pro interiér v orientálním stylu jsou vhodné keramické modely s hieroglyfickými vzory nebo vyrobené v duchu čínských váz. Kovové boxy také vhodné pro orientální styl, pokud si vyberete výtisky s orientálními motivy.

Stojan na deštníky v orientálním stylu
Stojan na deštníky v orientálním stylu

Úspěšným řešením bude zastřešený deštník ve stylu Provence nebo ve středomořském stylu. Pro tytéž haly jsou vhodné stojany z tkaných materiálů, jestliže tkaní není hustá.

Kovový stojan pro deštníky ve skandinávském stylu
Kovový stojan pro deštníky ve skandinávském stylu

Regály boxů z jakéhokoli materiálu vhodného pro téměř jakéhokoli interiéru, jediná věc - je třeba odhadnout barvu a je možné zaměřit pozornost na tuto část by jasným modelu, nebo si ji vyzvednout na tón pro zbytek nábytku.
Jeden z příkladů deštníků v klasickém stylu lze vidět v následující videoprezentaci:

Nechte vybíraný regál chránit vaše deštníky a podlahy během silného deště a prostě potěší oko, když svítí slunce na ulici.

Útulnost pro váš domov!

Pokud se vám tento článek líbil, sdílejte jej se svými přáteli kliknutím na ikonu sociální sítě. Děkuji!

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

87 − 83 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: