Dřevěné předlitky pro dekódování: fotografie a typy

Čísla pro oddělení

Pro práci v technice dekódování používejte plasty, sklo, železo a keramiku. Jedná se o nejlepší kusy pro dekupage z dřeva. Různé formy, od tabule pro výrobky až po ořechy, šetrnost k životnímu prostředí, jednoduchost ve výzdobě, kompatibilita se všemi typy laků a nátěrů, dělají strom oblíbeným materiálem dekapitérů.

Budeme sdílet rady ohledně výběru a zpracování základů pro zdobení dřeva.

Předvalky pro dekódování ze dřeva: typy

Pro decoupage byly použity různé druhy dřeva, bez ohledu na věk a plemeno. Koneckonců, technologie dekódování může skryté nedostatky materiálů v dovedných rukou.

Podívejme se tedy na typy odřezků z dřeva, prodávané v obchodech.

Jedná se o:

 • přířezy z překližky;
 • MDF;
 • polotovary z masivního dřeva.

Zvažme každý typ podrobně.

Překližky

Obvykle se jedná o ploché nebo rozebrané postavy vystřižené laserem. Tloušťka překližky se pohybuje od 3 do 6 mm, truhly a police jsou vyrobeny z překližky o tloušťce 6 - 9 mm. Takové polotovary pro dekupage jsou levné a dostupné. Používají se nejen v technice decoupage, ale i v scrapbookingu.

Překližka se snadno odlomí, od vlhkosti může ohýbat oblouk, vyžaduje povinný základ, stejně jako všechny dřevěné polotovary.

Sklízená čajová konvice

Na okrajích produktů vyříznutých laserem mohou být opály a obrobek samotný voní z paly - teplota laseru je velmi vysoká, strom se při řezání spálí.

V domě jsou předlitky z překližky řezány polohou. Nemají strach a vůni, protože technologie je zcela odlišná - od listu překližky, detail je vyříznut po liniích označených pilou. Tam je obrovský počet výkresů pro samozřezávání s skládačkou a ze zkušených rukou truhlářů vystupují takové polotovary, které mají vynikající kvalitu, hladké linie a různé formy laseru

Ale pro to potřebujeme zkušenosti. Pokud je majster nezkušený, obrobek vyjde na okrajích s hranolky, což znamená, že budou muset být broušeny a tmelovány. Cena ruční práce je vyšší než cena stroje.

Předlitky z MDF

Podle svých vlastností je MDF - směs dřevěného prachu a lepidla, lisovaná do monolitu - lepší než předlitky z překližky. Neohýbe se, nerozbije se, dobře se rozdrtí. V práci - chová se jako strom. Pokud jsou ve stromu uzly, trhliny, které nejsou viditelné pro oko, pak MDF nemá takové problémy.

Jediná věc, která způsobuje pochybnosti mezi mistry o dekupage, je environmentální přívětivost tohoto materiálu. Ne každý přijímá materiály s umělými přísadami. I když stejná překližka - ve skutečnosti lepené dýhy dohromady.

DŘEVNÉ ZAŘÍZENÍ

Nicméně, MDF je ideální materiál pro dekor. Mírně těžké, umožňuje vytvářet polotovary různých tvarů a velikostí od malých kulatých brožů po masivní zásuvkové skříně. Povrch je často hladký, nemusí být ošetřen brusným papírem.

Předpoly ze pole

Strom stromu je nejdražší kus pro dekupage. Vyrobeno z lipa a borovice - plastové, ohebné při zpracování dřevin. V prodeji jsou nejčastěji lepené, připraveny k práci základy. V dílnách, před odesláním do obchodů, jsou lepeny k lepení nebo shromažďovány na hrotech. Ekologicky šetrné? Ano, s výjimkou lepidla na truhláře, která drží části obrobku na jednom kusu.

Existuje však několik problémů se stromem.

 1. Nenákladné nákupy zpravidla přicházejí do našich obchodů z Číny.
 2. Jejich kvalita je velmi žádoucí. Polotovary se doslova rozpadají ve svých rukou. Práce s nimi - to je trest, a to i pro zkušené dekupuzhnikov. Novic, který nerozumí a nekupuje, což je levnější, ztratí své peníze a čas marně.
 3. Pokud byl strom špatně vysušen nebo obrobek byl nesprávně uložen, objeví se trhliny v průběhu času a na nejvíce neočekávaných místech.
 4. Strom může opět vyschnout - praskliny jsou zaručeny.
 5. Za základy tvůrčí práce se berou nekonditsiya - desky s uzly. A když budete povinniete, prolachete decoupage - vír bude bobtnat a spadnout ven a zanechat díru.
 6. Je to urážlivé? Není to slovo!
 7. Dřevěný povrch by měl být pečlivě opracován a brousen, čímž se odstraní vlákna, které vznikají z vlhkosti.
 8. Polotovary jsou výrazně dražší než MDF a překližky.

Ale všechny tyto nedostatky jsou blokovány skutečností, že strom je přirozený, drahý a pevný materiál a můžete s ním vstát cokoliv chcete - uděláte pražení (hrabání), prořízněte nit, vícevrstvou barvu.

Takže jaké dřevěné kousky pro dekódování si vybírají začátečníky pro své tvůrčí experimenty? Zaměřte se na materiály, které máte na dosah ruky. Ale vyberte je moudře:

 • Zkontrolujte obrobek - jsou na něm čipy nebo trhliny? Tam je - odložit a bližší pohled na druhou.
 • Nespěchejte k nákupu levné - ano laserové řezání levné, ale levná krabice dřeva by měla způsobit ostražitost. Nezačněte je okamžitě pracovat, rozbalte jej a nechte ho ležet na suchém místě několik měsíců. A pak - pokud nejsou žádné problémy, pracujte.

Doufáme, že vám naše rada pomůže - vychutnejte si svou kreativitu!

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No ratings yet)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

37 − = 29

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: